CAŁY ŚWIAT!

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja Umiłowany obejmował mnie z Miłością i tkliwoscia nie do opisania słowami. I ja patrzyłam w Najdroższego z miłością i uwielbieniem i zachwytem. Tańczylismy bardzo. Balowalismy, można powiedzieć. A wokół nas było ciemno i szaro i zewsząd zionelo przejmujacym bólem i pustką i smutkiem.
„Bez Ciebie, Maleńki cierpienie, moje cierpienie, nie ma sensu – szepnęłam wpatrzona w oczy Umiłowanemu mojemu – Ból, cierpienie nie ma sensu bez Ciebie. I ta Otchłani Męki bez Ciebie nie ma sensu. Bez Ciebie tylko ból, cierpienie, smutek i szarość… Ty, Najdroższy nadajesz sens mojemu życiu i mojemu cierpieniu. Z Tobą tańczę! Ty jesteś Sensem!”
Patrzyłam w Najdroższego z miłością i uwielbieniem. On nic nie powiedział. Milczał uśmiechając się do mnie… jakoś dziwnie. Tajemniczo. Objął mnie z czułością i zaczęliśmy tańczyć po całej Otchłani Męki. Najdroższy patrzył we mnie… Tylko we mnie patrzył. Promienial cały Miłością i zachwytem. Patrzył Swym cudnym spojrzeniem Miłości… Patrzyłam w Najdroższego zdumiona… A ON patrzył we mnie. W końcu pochylil się i szepnął mi wprost do serca:
„Bez Ciebie, Maleńka Moje cierpienia nie miałyby sensu!”
Aż podskoczylam!!! Potem stanęłam przed Nim jak wryta.
„Jak to….??!! Nie rozumiem… Najdroższy mój???!!!”
Stałam przed Umiłowanym moim i miałam poczucie, że widzę Go po raz pierwszy. Że nigdy wcześniej Go nie widziałam…
„Przecież dla Ciebie Moja Maleńka przyszedłem na świat, dla Ciebie cierpiałem, dla Ciebie umarłem na Krzyżu i zmartwychwstalem dla Ciebie, Maleńka Moja!”
Patrzył we mnie jakbym była dla Niego najważniejsza, jedyna na świecie, najdroższa. I uświadomilam sobie ze na każdego człowieka tak patrzy, że każdy jest dla NIEGO jedyny, najdroższy, najważniejszy. I przejął mnie zachwyt, oczarowanie wielkie… I rzuciłam się do Jego stóp. Objęłam je. Całowalam z uwielbieniem i zachwytem i dziękowałam, dziękowałam, dziękowałam… Umiłowany podniósł mnie delikatnie… Ujął moją twarz w Swoje dłonie i patrzył we mnie… Patrzył jakbym była dla Niego całym światem. Takie miałam poczucie… Przekonanie takie…
„Tak, Maleńka Moja, jesteś dla Mnie całym światem…”-wyszeptal Najdroższy z czułością niewyobrażalna.
„I TY dla mnie, Najdro…”
Zamknął mi usta pocałunkiem. Wziął mnie w ramiona i tulil do SERCA Swego. Nakarmil mnie Swoim Ciałem i patrzył we mnie Swym cudnym pełnym miłości spojrzeniem… Patrzyłam w Najdroższego jak urzeczona!!! Odkrywalam Go na nowo… Wpatrywalam się w JEGO cudne oczy i rozmyślalam… Przyszła mi do głowy pewna myśl. Że Najdroższy wisząc na Krzyżu, cierpiąc i umierajac na nim widział przed Sobą sens. SENS!!! Widział przed Sobą oprawców, katów, zdrajców, bluźnierców, kłamców… I za nich umieral. Bo w nich widział sens. Swe dzieci w nich widział! Za dzieci cierpial! Za dzieci umierał! Kochal je! Były dla NIEGO całym światem! W nich widział sens! I dlatego nie zszedł z Krzyża.
Umiłowany tulil mnie do SERCA Swego i patrzył we mnie najpiękniej. Byłam dla NIEGO całym światem. Widziałam to w Jego oczach. I ja patrzyłam w Najdroższego mojego. W cały mój świat patrzyłam…

WIOSNA IDZIE!

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja Wokół nas było ciemno i szaro i zewsząd zionelo przejmujacym bólem i pustką i smutkiem… Umiłowany cierpial ogromnie, bardzo. Ja też cierpialam. Najdroższy obejmował mnie z Miłością i tkliwoscia niesamowitą…. Cierpiący był bardzo… Strasznie! Zbliżyłam swoją twarz do Jego twarzy. I wyszeptalam ze współczuciem:
„Najdroższy mój… Maleńki mój, jak mogę Ci usłużyć? Pomoc? Ulżyć Ci choć trochę?”
Umiłowany spojrzał mi w oczy z czułością.
„Bądź przy Mnie, Maleńka Moja!”
„Jestem, Ukochany! Ale czy mogę zrobić coś jeszcze?”
„Zatańcz dla Mnie!” – szepnął Umiłowany uśmiechając się do mnie cudnie.
„Z radością, Najdroższy mój!”
I zaczęłam tańczyć! Przed Nim, przed Maleńkim moim. Tańczyłam bardzo intensywnie. I pięknie. Dla Najdroższego! Tańczyłam! Umiłowany dołączył do mnie. Objął mnie i tańczyliśmy razem! Umiłowany tańczył cudnie! Lekko i zwiewnie! Jak motyl! Jak wiatr! Patrzyłam w Najdroższego z zachwytem!!! Zapatrzylam się… Nagle w Otchłani Męki Umiłowanego rozbyslo światło jasne i ciepłe, zaroilo się od kwiatów, ptaków i barwnych motyli!!! Trwało to kilka sekund i znikło… Znów było ciemno i szaro i zewsząd zionelo przejmujacym bólem i pustką i smutkiem. Spojrzałam w Umiłowanego zdumiona do głębi serca. Pytająco. Najdroższy mój uśmiechnął się do mnie, pochylil się i szepnął mi do ucha:
„Wiosna idzie!”
„Aaaa…” – uśmiechalam się do Niego radośnie. Tańczylismy bardzo. Najdroższy obejmował mnie i otulal mnie Sobą. Wchodziłam w Najdroższego mojego. Wchodziłam… Głębiej i głębiej… I znalazłam się przy SERCU Ukochanego. Z Rany JEGO wyszła Hostia i weszła we mnie. A ja zachwycona cała wtulilam się w SERCE Najdroższe… I tańczyłam dla NIEGO!

NIE WSTYDŹ SIĘ, MALEŃKA!

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja
Umiłowany cierpial niezmiernie… ogromnie… I ja cierpialam bardzo. Miejsce w moim ciele, które zwykle bolało mnie bardzo, dzisiaj bolało mnie jeszcze bardziej. Najdroższy wiedział o tym. I pochylal się nade mną z Miłością i tkliwoscia wielką. Wielką! Nie do opisania słowami… Sam cierpiący niezmiernie pochylal się nad moim cierpieniem. Dotykal delikatnie i z namaszczeniem miejsca, w które bardzo mnie bolało.
„Cierpisz bardzo, Maleńka Moja…”
Przytaknelam i wyszeptalam z trudem:
„Tańczę. Z Tobą i dla Ciebie, Najdroższy mój. To dla mnie zaszczyt cierpieć z Tobą, Najdroższy mój! Wielki zaszczyt!”
Nagle zabolało mnie tak bardzo, że aż jęknelam. Zawstydzilam się. Umiłowany cierpial o wiele, wiele bardziej, a cierpial w milczeniu. Zawstydzona patrzyłam Mu w oczy. Najdroższy patrzył we mnie z czułością.
” Nie wstydź się Maleńka Moja. Ja rozumiem. Wszystko.”
„Dzięku…”
Umiłowany nie pozwolil mi dokończyć. Zamknął mi usta pocałunkiem. Całował mnie słodko… Jak Oblubieniec całuje oblubienice. Całowal i całowal. Otulal mnie Sobą. Przytulał do SERCA Swego. Nakarmil mnie Swoim Ciałem i dalej tulil do SERCA. Tańczylismy bardzo. Najdroższy mój i ja. Przy SERCU Jego. W światłości wielkiej. Najdroższy całowal miejsce w moim ciele, które bolało mnie najbardziej. Całowal jak

MOGĘ WSZYSTKO, Z UMIŁOWANYM MOIM!

W Najdroższym moim byłam. W JEGO Ramionach radośnie tańczyłam! Umiłowany patrzył we mnie…. Promienial Miłością i czułością i zachwytem nie do opisania słowami. Jasnial piękny mój niezwykle… I ja patrzyłam w Najdroższego zakochana, uśmiechnięta i szczęśliwa bardzo!
„Z Tobą,, Najdroższy mój mogę wszystko! Wszystko!!! Wiesz?! Wczoraj głośno powiedziałam do siebie ‚kocham cię!’ Pierwszy raz w życiu!!! Wczoraj też pewna osoba która mnie dawno nie widziała, gdy mnie zobaczyla była bardzo zaskoczona! Zdumiona i… zachwycona! „Moniko! Jak ty ładnie wyglądasz!!!” – szepnęła calujac mnie na powitanie. W jej głosie i oczach słyszałam i widziałam niekłamany zachwyt i zdumienie. Uśmiechnęłam się do niej, podziękowalam i od razu pomyślałam o Tobie!”
Najdroższy uśmiechnął się do mnie cudnie.
„Wiem, Maleńka! Widziałem!”
„A wiesz? W środę mam zamiar iść do fryzjera. Obciąć włosy i pofarbowac. Na rudo. Lubię
rudy. I zrobię taką małą przyjemność, dla siebie.”
„I dla Mnie!” – szepnął Umiłowany wciąż promieniejąc zachwytem.
Rzuciłam Mu się na szyję i ucalowalam Go serdecznie!!!
„Oczywiście! Przede wszystkim dla Ciebie, Najdroższy mój!!! Chcę Ciebie też chwalić tym, że ładnie wyglądam. Wyglądem zewnętrznym. Uczyniłes we mnie piękne wnętrze i chcę pokazywać je na zewnątrz. Też wyglądem!”
Najdroższy mój patrzył we mnie w milczeniu, wciąż promieniejąc, jaśniejąc zachwytem.
„Najdroższy… a Ty dlaczego nic nie mówisz i patrzysz we mnie tak…”
„Słucham z zachwytem i podziwiam Piękność Moją Maleńka!”
Patrzyłam w Najdroższego i uśmiechałam się do Niego rozpromieniona cała. Dziękowałam Najdroższemu i uwielbialam Jego Miłość do mnie. Rozplywalam się w Nim, w Umiłowanym moim. Znikalam w Nim.

ZWYCIĘSTWO!

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja Umiłowany patrzył we mnie z Miłością i czułością nie do opisania słowami. I ja w Umiłowanego mojego z miłością i czułością.. Najdroższy nakarmił mnie Swoim Ciałem i zaczął dotykać najbardziej czulego miejsca w moim sercu. Czulego punktu. Dotykal delikatnie i z namaszczeniem wielkim… Dotykał i odkrywal to miejsce przede mną. Do wczoraj jeszcze nie wiedziałam że ono we mnie istnieje. Było ono ukryte w głębokości mego serca. Umiłowany odkrywal je przede mną. I już wiedziałam że to rana. Rana poczucia niekochania i poczucia odrzucenia. Sięgająca czasów mojego dzieciństwa. I Najdroższy mój dotykał tę ranę… Dotykal… A ja Mu na to pozwalam. Nie odsunęłam się ani się nie oparłam, choć wiedziałam że mogę to zrobić w każdej chwili. Że Najdroższy to uszanuje. I właśnie dlatego Mu pozwoliłam. A ON posuwal się dalej. Zaczął całować tę ranę. Całowal x tkliwością niesamowitą, wręcz z czcią…
„Najdroższy mój…. Najdroższy mój!” – szeptałam.
Całowal i całowal słodko… W ranę poczucia niekochania i odrzucenia wlewal Miłość i akceptację. Pozwalałam Najdroższemu… Całował i całowal… Całowal… Potem spojrzał we mnie Swym cudnym spojrzeniem. Jasnym kochającym i czystym.
” Masz ranę w sercu, Maleńka Moja. Ranę w sercu, jak Ja. Boli, wiem… Od Ciebie jednak tylko zależy co z tą rana i bólem zrobisz. Tylko od Ciebie zależy.”
Patrzyłam w oczy Umiłowanemu mojemu…
„Chcę, żeby zakwitło z niej dobro. Oddaję ją Tobie, Najdroższy! Zrob z nią co chcesz!”
Umiłowany patrzył mi w oczy przenikliwie i promiennie bardzo.
” Jesteś pewna?”- spytal stanowczo i delikatne zarazem.
” Tak, jestem pewna.”
Umiłowany znów pocałowal ranę w moim sercu i wyszeptal:
” Niech wytrysnie z niej Miłosierdzie MOJE!”
I rana zaczęła mnie piec, palić niezmiernie!!! Chciałam tego! Pragnęlam!!! I nagle przeniknęła mnie swiatłość wielka! Błyskawica światła!!!
A po chwili siedziałam pod Krzyżem. Siedziałam i… trzymałam w ramionach…. siebie!!!! Samą siebie tuliłam do serca… Z miłością tuliłam…. Samą siebie tuliłam…. Przytulałam, obejmowałam z czułością… Patrzyłam sobie samej w oczy. I uśmiechałam się do siebie.
„Jesteś piękna w moich oczach! Kocham Ciebie!” – szeptałam i uśmiechałam się do siebie ciągle… Cieszyłam się sobą!!!
Najdroższy mój klęczał przy mnie i pochylal się nade mną z zachwytem!!! Promienial Miłością!
„To Twoje zwycięstwo, Maleńka Moja!”
Spojrzałam Umiłowanemu w oczy rozpromieniona cała!
„To zwycięstwo Twojej Miłości, Miłosierdzia, zwycięstwo Twojej dobroci i cierpliwości, Najdroższy mój!!!”
Patrzył we mnie… Miłość sama. Patrzył i otulal, przytulal, przenikal Sobą. A ja w Umiłowanym moim tuliłam siebie do serca…

JUŻ NA NICZYM NIE STOJĘ

Chodziliśmy po Morzu Cierpienia. Najdroższy mój i ja. Spacerowalismy pod rękę. Po powierzchni Morza. Fale były duże, Morze stalowe i szklste. A nad nami wisiały ciężkie, czarne chmury….Najdroższy mój trzymał mnie pod rękę i patrzył we mnie z wielką Miłością i czułością wielką. I ja patrzyłam w Najdroższego z miłością, ale byłam jakaś niepewna. W moim sercu działo się… Nie wiem jak to opisać. Opiszę jak czuję.
Czułam jakby w moim sercu hulal wiatr. Dziwny Wiatr. Hulal i ustawial wszystko po Swojemu. I w moim sercu kłębily się pytania:
„Czym jest miłosierdzie? Miłosierdzie to więcej niż szacunek, prawda? To więcej niż nawet miłość? Ale miłosierdzie wobec siebie nie oznacza pobłażania sobie i pozwalać sobie na wszystko?!”
Takie i wiele innych pytań kłębilo się w moim sercu. Najdroższy trzymał mnie pod rękę i patrzył we mnie nic nie mówiąc. Tylko patrzył we mnie z Miłością, uśmiechajac się do mnie pięknie. Spacerowalismy pod rękę po Morzu Cierpienia. W moim sercu wciąż hulał wiatr i ustawial wszystko po Swojemu. W pewnej chwili Najdroższy zatrzymal się i stanął naprzeciw mnie. Bardzo blisko. Ujął moją twarz w Swoje dłonie i patrzył we mnie promienny i czuły ogromnie…. Jego spojrzenie przenikalo mnie na wskroś. Dotykalo serca…. Dotykalo najczulszego, najbardziej czułego, najbardziej zranionego miejsca w moim sercu. Patrzył we mnie pełen Miłości i tkliwosci…
„Być miłosiernym wobec siebie samej to przyjąć siebie taką jaką się jest. Ze wszystkimi słabościami, grzechami, błędami. Przyjąć, przytulić do serca, ukochac, a potem próbować zmieniać na lepsze. Ale najpierw przyjąć, przytulić do ser…”
Stałam przed Najdroższym z otwartymi ustami i łzami w oczach.
” Ja mam siebie samą przytulić do serca??!! ”
Najdroższy patrzył we mnie Swym cudnym spojrzeniem… I dotykał miejsca najbardziej czułego w moim sercu. Dotykal delikatnie bardzo…
” Jak?! Przecież znam siebie. I mam siebie… taką do serca przytulać?!”
Umiłowany wciąż patrzył we mnie przenikliwie bardzo. I wyszeptal rozczulony:
„Maleńka Moja Umiłowana… Ja znam Ciebie bardziej niż Ty znasz samą siebie. I tulę Cię do SERCA Swego. Z Miłością.”
Patrzył we mnie. W Jego spojrzeniu nie było ani trochę osadu, czy oskarżenia. Tylko Miłość. Patrzyłam w Najdroższego i nie wiedziałam co powiedzieć…. Zabrakło mi słów. Stałam przed Nim bezbronna, a On wciąż dotykał najbardziej zranionego miejsca w moim sercu. Dotykal… A nie cofnęłam się, ani się nie oparłam. Znałam tylko jedno przytulenie. Jedno. Przytulenie Umiłowanego mojego. Innego nie pamiętam. Nie przypominam sobie. Tylko Jego przytulenie…. Kochające piękne i dobre. Czułe…
Patrzyłam w Najdroższego. On wziął mnie pod rękę i znów spacerowalismy pod rękę po powierzchni Morza. Najdroższy mój i ja.
Niepewna….
„Jestem z Tobą Kochana!” – wyszeptal Najdroższy słodko.
Teraz ja zatrzymalam się i stanęłam przed Nim. Ujęłam Jego twarz w swoje dłonie i patrzyłam Mu w oczy.
„Tak, bądź ze mną, Najdroższy mój! Bądź ze mną, bo… ja już nie wiem na czym stoję!”
Umiłowany uśmiechnął się do mnie cudnie.
„Ty juz na niczym nie stoisz, Maleńka. Ty chodzisz ze Mną po wodzie!”
Uśmiechnęłam się do Niego radośnie…. Promienie! Od ucha do ucha. To prawda. Ja już na niczym nie stoję!
„Ufam Tobie, Jezu!” – szeptałam trzymając Jego twarz w swoich domach. Wiatr w sercu ucichl i wiedziałam że już wszystko jest na swoim miejscu. Patrzyłam w Najdroższego z miłością. A ON otulal mnie Sobą. Ogarnial mnie zamykal w Miłości. Wchodziłam w Niego… Głębiej i głębiej. I nagle zalała mnie swiatłość wielka. Cała byłam w światłości. A Umiłowany pochylal się nade mną z Miłością i czułością nie do opisania słowami. Nakarmil mnie Swoim Ciałem i położył Swą głowę na sercu moim. Byłam taka szczęśliwa! Nic już nie mialo znaczenia. Tylko mój Najdroższy! Był przy mnie. Blisko. Gładzilam Jego włosy i policzek. Nic innego się nie liczylo. Byłam dla Umiłowanego najdroższa i jedyna. I On dla mnie.
Spacerowalismy pod rękę. Po powierzchni Morza Cierpienia. Najdroższy mój i ja.
I już na niczym nie stoję. Chodzę po wodzie, pod rękę z Umiłowanym.

ODKRYCIE W OTCHŁANI MĘKI

Wisieliśmy na K w Otchłani Męki Umiłowanego z. Najdroższy mój i ja. Cierpielismy razem. Umiłowany patrzył we mnie z Miłością i tkliwoscia niesamowitą. I ja uśmiechałam się do Niego radośnie i patrzylam w Niego z miłością.
„Zatańcz dla Mnie, Maleńka!” – uśmiechnął się do mnie cudnie.
„Z radością, Najdroższy mój!” – patrzyłam w Najdroższego z zachwytem i dotykając Jego SERCA, wyszeptalam:
„A mogę TU?”
Najdroższy rozpromienil się nade mną!
„Podobało Ci się… Maleńka?!”
„Podobało! Bar…. Podobało!!!”
„Mi bardziej, Maleńka!!!”
Zaśmialismy się, Umiłowany i ja. Spojrzałam Mu w oczy. Jasnialy Miłością… Ucalowalam Go. Zaczęłam wchodzić w Najdroższego mojego. A ON otulal mnie Sobą, zamykał w Miłości… I znów znalazłam się pod SERCEM Najdroższym, w świetle, w jasności! I znów tańczyłam bardzo! Dla Najdroższego, dla Maleńkiego mojego tańczyłam!!!
A tańcząc… układałam plan. Plan wychowawczy wobec siebie samej. Przypomniałam sobie grzech, który popelnialam często i spytałam sama siebie: „Czy chcesz nim ranić Najdroższego?! Oczywiście że nie chcę!!! A więc walka. Sama ze sobą! Będę walczyła. I będę wychowywać siebie z cierpliwością i miłością!” Tak mówiłam. Ale… jakoś nie było to dla mnie wiarygodne… Mówiłam o miłości i cierpliwości, ale miłości i cierpliwości we mnie do mnie samej było wciąż za mało… Tańczyłam dla Najdroższego mojego.
Nagle usłyszałam cichy ciepły głos:
” Bądź wobec siebie bardziej miłosierna niż sprawiedliwa!”
Stanęłam. Przestałam tańczyć. Stałam i patrzyłam w SERCE Najdroższego. Biło wielkie, Żywe i piękne. Stałam jak wryta!
„Miłosierna??! Wobec siebie?!!”
„Tak. Ja jestem Miłosierny wobec Ciebie, Maleńka. A Ty przecież pragniesz być do Mnie podobna.”
„Prawda! Być miłosiernym to kochać, po prostu!!!”
Olśnienie! Wielkie olśnienie!!!
„Być miłosiernym to kochać po prostu!” – powtarzałam sobie. Odkrycie!!!!
Stałam. Patrzyłam w SERCE. A wszystko we mnie wywracało ‚do góry nogami’. Nie wiedziałem już nic. Mój ‚plan wychowawczy’ runął. Legl w gruzach. A ja stałam oszołomiona, zaskoczona i przestraszona. I powoli… powoli budził się we mnie zachwyt….
Znów wisieliśmy na Krzyżu z Najdroższym moim. Spojrzałam Mu w oczy. Płonęły Miłością. Patrzyłam i wiedziałam On Ukrzyżowany i cierpiący otwiera przede mną nowe horyzonty, nowe światy. Byłam zachwycona, oszołomiona i wystraszona jednocześnie.
„Wysoko postawiona poprzeczka… Nie doskocze chyba…” – patrzyłam Mu w oczy nieśmiało.
Najdroższy mój uśmiechał się do mnie cudnie.
„Doskoczysz, Maleńka Moja, doskoczysz. Przeskoczysz ją nawet! Razem przeskoczymy!”
Nakarmil mnie Swoim Ciałem i dalej patrzył we mnie z wielką Miłością. I ja w Niego patrzyłam.
„Ufam Tobie, mój Najdroższy! Być miłosiernym to kochać, po prostu! Jak Ty!!! Ufam że mi pomożesz!”
Patrzył we mnie promienny ogromnie.
‚Tak. Ufam Jemu. Nie wiem dokąd mnie poprowadzi. Ale idę za Nim. Za Umiłowanym moim idę. Dźwigajac swój Krzyż. Idę, a przed sobą widzę Jego poorane ranami plecy’. Kiedy tak rozmyślalam, naszla mnie myśl jasna jak błyskawica. Pomyślałam że te poorane ranami plecy Najdroższego to właśnie Jego miłosierdzie wobec mnie! Idę za NIM patrząc w Jego miłosierdzie!
„Być miłosiernym to kochać, po prostu!”
Ile można odkryć w niby pustej, szarej, smutnej i przepełnionej bólem Otchłani Męki Umiłowanego!!! Ile można odkryć!!!

Jakiś czas później zaczęła dręczyc mnie pokusa. Zaczęła necic, kusić, nie dawała mi spokoju. Wtedy pomyślałam o pooranych plecach Najdroższego mojego. Zobaczylam je przed sobą. Zaczęłam wpatrywac się w nie. Iść za Ukochanym, za Miłosiernym. I pokusa gdzieś się rozplynela, ulotniła, uciekła. W sercu usłyszałam cichy, ciepły głos:
„Właśnie przeskoczylas poprzeczkę, Moja Maleńka!!!”
Uśmiechnęłam się do Umiłowanego mojego całą sobą! I byłam szczęśliwa! Bardzo szczęśliwa!!!
‚Być miłosiernym to kochać, po prostu! ”
Odkrycie! Wielkie odkrycie!

TRWAMY W MIŁOŚCI

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany patrzył we mnie z wielką Miłością i czułością. Ja też patrzyłam w Najdroższego z miłością, ale byłam smutna, przygnębiona…
Nagle usłyszałam dziwny trzask… Dobiegal on z dołu, spod Krzyża. Schylilam głowę i zobaczyłam, że ziemia pod Krzyżem jakby pękala. Znowu usłyszałam trzask i pod Krzyżem wytrysnela woda. Źródełko jakby. Było ono coraz większe i tryskalo do góry jak fontanna…
„Co to?!” – spytałam zdziwiona.
„Z Krzyża wytryska Źródło Miłości, Przebaczenia i Życia!”
„Zanurz w Nim moje Duchowe Dzieci i… mnie… Proszę, Najdroższy mój!” – szepnęłam niewiele myśląc, wpatrzona w Umiłowanego.
„Z radością, Maleńka Moja!”
Umiłowany wziął mnie na ręce i zanurzyl w Zrodelku.
„Wraz z Tobą Maleńka, zanurzam wszystkie Twoje Dzieci.”
Woda w Źródle była bardzo orzeźwiająca. Najdroższy zanurzyl mnie całą. Potem wyciągnął mnie z wody i postawił ostrożnie na ziemi. Byłam cała mokra, woda spływala po mnie. Uklękłam przed Umiłowanym moim, wciąż przygnębiona. Najdroższy uklęknął przy mnie i pochylal się nade mną z tkliwoscia i troską… Dotknął z miłością mojego policzka i głaskal go czule.
„Co Cie trapi, Maleńka?” – spytal uśmiechając się do mnie cudnie.
„Jestem taka słaba… Upadam co chwila…” – szepnęłam patrząc Najdroższenu w oczy.
„Ale zawsze przychodzisz do Mnie, przepraszasz a Ja Ci wybaczam. Zawsze, Maleńka!”
„Tak mój Najdroższy. Ale…”
Umiłowany patrzył we mnie z Miłością.
„Wiesz co, Maleńka? Jeśli chcesz, jeszcze raz oddaj Mi wszystko co Ci ciąży na sercu. Nie pozwól by tak dobre i piękne serce było choć troszkę zabrudzone.”
„Dobrze, Najdroższy mój!”
I oddałam Mu wszystko, co mi na sercu leżało. Najdroższy patrzył teraz we mnie promienny, świetlisty i piękny niezmiernie. Uśmiechał się do mnie cudnie. I ja uśmiechałam się do Niego radośnie. Najdroższy nakarmił mnie Swoim Ciałem. Patrzyłam Mu w oczy… Potem położyłam głowę na Jego ramieniu i wyszeptalam:
„Pragnę Cię tak kochać jak Ty mnie… Nie wyliczać jak bardzo Cię kocham.Tylko kochać. Jak Ty. Po prostu. I siebie też kochać, po prostu.”
„Niewiele Ci do tego brakuje, Maleńka Moja. Bardzo niewiele!”
I przytulił mnie do Siebie, Najdroższy. Mocno przytulił. Z czułością. A ja przylgnelam do Niego całą sobą. Sercem i duszą i ciałem. Trwaliśmy w Miłości. Trwamy w Miłości.

KOCHAJĄC I CIERPIĄC

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany cierpial niezmiernie. Ogromnie bardzo… Niewymownie. Zamknięte miał oczy i co chwilę jęczał cicho… Ja też cierpialam bardzo. Miejsce w moim ciele, które zwykle bolało mnie bardzo, teraz bolało mnie jeszcze bardziej. Bolały też mięśnie i stawy. Ale najbardziej bolało mnie serce, że Najdroższy mój cierpi tak ogromnie, a ja nie mogę Mu pomóc…
„Najdroższy mój…. jestem z Tobą …” – wyszeptalam z trudem.
Najdroższy na chwile otworzył oczy i spojrzał we mnie z Miłością i tkliwością niesamowitą… I znów zamknął oczy i jęknął cichutko…
„Czekaj, Maleńki… spróbuję.”
I z ogromnym wysiłkiem, siłą woli, zaczęłam zdejmować Umiłowanego z Krzyża. Z trudem zdjęłam jedną Jego rękę i założyłam ją sobie na szyję. Potem pochyliłam się i stękając z wysiłku zdejmowalam stopy Umiłowanego. I w końcu drugą rękę. Myślałam że już nie dam rady, ale jakoś zdjęłam. I po chwili siedziałam pod Krzyżem zmęczona i bez sił trzymałam Najdroższego mojego w ramionach i tulilam Go do siebie. Umiłowany już nie jęczał. Leżał z zamkniętymi oczami. Na chwilę je otworzył, spojrzał we mnie z wielką Miłością i wdzięcznością. Potem zamknął oczy i…. zniknął!!!
„Najdro…!!!” – próbowałam wołać.
Cierpienie jednak rosło i rosło…. Bardziej i bardziej. Tak, że nie mogłam już siedzieć. Położyłam się pod Krzyżem. Leżałam z zamkniętymi oczami leżałam i tańczyłam dla Umiłowanego mojego… Natychmiast znalazłam się w małym i ciemnym kościele. Na ołtarzu stała monstrancja, a w niej błyszczala wielka biała Hostia. Klęczałam przed ołtarzem i uśmiechałam się do Najdroższego, uwielbialam Go. Patrzyłam w Niego i patrzyłam…. Nagle Hostia wyszła z monstrancji i zbliżała się do mnie. I we mnie weszła.
Znowu leżałam tańcząca bardzo, z zamkniętymi oczami leżałam. W pewnym momencie poczułam na moim policzku pocałunek…. Jeden, drugi… trzeci. Dotykaly mnie Czyjej dłonie i wzięły w objęcia, w ramiona… Znałam te pocałunki, te dłonie i te ramiona. Otworzyłam oczy i zobaczyłam Najdroższego mojego pochylonego nade mną z Miłością i tkliwoscia nie do opisania słowami… Umiłowany uśmiechał się do mnie cudnie i ja próbowałam się do Niego uśmiechnąć. Ale nie mogłam…
„Najdro…”
„Ciiii, Maleństwo Moje… Ciiii…. Piękności Moja kochana. Pomoglas Mi dzisiaj ogromnie mimo że sama niezmiernie cierpisz!!! Odpocznij teraz, Maleńka, przy SERCU odpocznij!”
Zamknęłam oczy, a Umiłowany otulal mnie Sobą. Zamykal w Sobie. Słyszałam bicie JEGO SERCA. Biło dla mnie… Odpoczywalam tańcząc z Najdroższym moim.

PO PROSTU

Byłam w Otchłani Męki Umiłowanego. W JEGO Ramionach tańczaca leżałam. Najdroższy mój pochylal się nade mną z czułością i tkliwością niesamowitą. Patrzył we mnie piękny z Miłością i dobrocią nie do opisania słowami… Uśmiechał się do mnie cudnie. Patrzyłam w Najdroższego z miłością i zachwytem.
Zaczęłam rozmyślać o swojej słabości, grzesznosci i nędzy… Patrzyłam w Najdroższego, taki był piękny, kochający i czuły
I nie mogłam się skupić na swojej słabości i nędzy. Przestalam. Uśmiechnęłam się do Umiłowanego i zaczęłam rozmyślać o Jego Miłości, dobroci i pięknie. Dotykalam Jego policzka i głaskalam go z czułością.
„Mój Przecudny… Mój Piękny…” – szeptałam.
Umiłowany ujął moją dłoń w Swoją i ucalowal ją. Nakarmil mnie Swoim Ciałem. Pochylil się i ucalowal miejsce w moim ciele, które bolało mnie bardzo, najbardziej.
„Cierpisz bardzo, Maleńka Moja…” – szepnął Umiłowany.
Pokiwalam głową twierdząco i uśmiechałam się do Niego.. On rozpromienil się ogromnie nade mną!
„Zatańcz dla Mnie, Maleńka!”
I zacząl otulac mnie Sobą. Otulal mnie mocno i czule. Wchodziłam w Umiłowanego. Bez żadnego problemu. Wchodziłam…. Znalazłam się pod SERCEM Umiłowanym. W wielkim świetle, w jasności. I nagle jakbym się rozdwoilam. Widzialam samą siebie stojącą pod SERCEM w świetle. Widziałam wielkie, Żywe, bijące SERCE i siebie stojącą pod NIM.
„Zatańcz dla Mnie, Maleńka Moja Umiłowana!” – usłyszałam cichy głos Najdroższego mojego. Ukłoniłam się SERCU i zaczęłam tańczyć. Jak pięknie tańczyłam!!! Jak pięknie!!! Widziałam samą siebie w oddali i nie mogłam się nadziwić, że to ja jestem….że tak pięknie tańczę. A jednocześnie tańczyłam bardzo. Najpiękniej jak potrafilam!!! Dla Najdroższego, dla Maleńkiego mojego tańczylam! Pod SERCEM Jego! Ubrana byłam w szkole białą od Najdroższego, która, gdy tańczyłam mienila się wszystkimi kolorami tęczy. Na głowie miałam biały welon, na szyi perle od NIEGO. I tańczyłam bardzo. Pięknie!
Nagle zobaczyłam inny obraz. Zobaczylam przed sobą węża! Wielkiego! Podobnego do kobry… Pełzł do mnie…. Już otwierał paszcza!!! Ale ja byłam szybsza od węża! Chwyciłam go za szyję i… padl od razu!! Tańczyłam dla Najdroższego mojego…. Cudnie tańczyłam!!!
I znów leżałam w ramionach Najdroższego mojego. Było mi tak dobrze jak w ramionach najlepszej i najczulszej matki… Umiłowany uśmiechał się do mnie cudnie i pochylal się nade mną z Miłością i tkliwoscia nie do opisania słowami…. Dotykalam Jego policzka i głaskalam go z miłością i czułością.
„Najdroższy mój, kocham Ciebie!”
„Wiem, Maleńka! Bardzo kochasz!”
Kiwnęłam głową.
„Bardzo, bardzo Mnie kochasz!”
Zaśmiałam się wesoło.
„Tak! Bardzo, bardzo!”
„Bardzo, bardzo, bardzo kochasz Mnie, Maleńka Moja!”
„Bardzo, bardzo! Bardzo!”
Umiłowany uśmiechał się do mnie cudnie.
„I Ja Ciebie kocham!” – wyszeptal Najdroższy promieniejac bliskościa.
„Wiem….i nie potrafię sobie wyobrazić jak bardzo!!!!”
„Kocham Cię. Po prostu. Kocham Cię, Maleńka Moja!”
W moich oczach pojawily się łzy. Łzy szczęścia. Leżałam tańcząca bardzo i uśmiechnięta w ramionach Najdroższego. A ON otulal mnie Miłością…

OTCHŁAŃ MIŁOŚCI

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja Umiłowany cierpial dzisiaj jakby mniej. I ja mniej cierpialam. Patrzyłam w Najdroższego mojego z miłością i uwielbieniem i uśmiechałam się do Niego radośnie. Najdroższy patrzył we mnie z czułością i zachwytem. Promienial cały uśmiechem. W Jego oczach widziałam ogień miłości.
„Zatańczymy, Perlo Moja?”
„Tak! Najdroższy, tak!”
Umiłowany zaśmiał się radośnie. Objął mnie i zaczęliśmy tańczyć!!! Tańczyliśmy najpierw wokół Krzyża, a potem po całej Otchłani Męki. Umiłowany tańczył i mnie w tym tańcu prowadził . Piękne tańczyl ! A gdzie tańczył tam iskrzylo się, zapalalo, płonęlo!!! Ogniem! Znałam ten ogień. Widziałam go w oczach Umiłowanego mojego. Był to ogień Miłości! Otchłani Męki płonela ogniem Miłości!!!
„Ach!!! Jak cudnie!!!!” – zawołałam z zachwytem.
Najdroższy pochylil się nade mną uśmiechnięty i wyszeptal mi wprost do ucha:
„Te dla Maleńkiej Mojej!”
„Dla mnie??!! Dziękuję Najdroższy!!! Dziękuję!!!”
Tańczylismy. Najdroższy mój i ja. A wszędzie wokół nas iskrzyl się, palił, plonal ogień. Patrzyłam na ten płonący ogień i zapragnęłam… Najdroższy, który znał moje myśli i pragnienia, patrzył we mnie z uśmiechem.
” Już od dawna palisz się, płoniesz, Maleńka Moja! I teraz to zobaczysz!”
I tchnął we mnie lekko. A ja cała zaczęłam płonąć! Płonąć ogniem Miłości Najdroższego mojego!!! Płonęło moje serce ogniem Jego Miłości. Płonęła moja dusza ogniem Jego Miłości! Plonelo moje ciało ogniem Jego Miłości! Cała płonęlam ogniem Miłości Najdroższego mojego!!! Tańczyliśmy!!! Tańczyliśmy w Otchłani Męki. W Otchłani Męki, która teraz była nie tylko Otchłanią Męki. Była Otchłanią Miłością!!! Tak! Otchłanią Miłości Najdroższego mojego!!!

POCAŁUNEK PRZY POCAŁUNKU…

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany cierpial niezmiernie… Ogromnie… Ja też cierpiałam. Bardzo. Bolało mnie tylko całe ciało, każdy mięsień, nerw, kosteczka. Ale bolało mnie serce. Wczoraj rozpętała się w nim wielka burza. I choć Najdroższy mój te burzę uciszyl. Ale pozostały po niej w sercu bałagan. Bezsilnośc,, bezradność, bezbronność, niepokój, lęk jakieś dziwny, niezrozumienie i opuszczenie, samotność… Patrzyłam w Umiłowanego mojego. Cierpiący niezmiernie… Patrzył we mnie z wielką Miłością i czułością wielką.
Zbliżyłam twarz do Jego twarzy i zaczęłam całować JEGO Rany. Całowalam Jego czoło, poorane przez ciernie. Pocałunek przy pocałunku… Całowalam Jego policzki, opuchniete, pocałunek przy pocałunku. Pocałunek przy pocałunku. Całowalam Jego usta nabrzmiałe, sine. Pocałunek przy pocałunku. Całowalam z nabożeństwem i czcią. Pocałunek przy pocałunku. Całowalam.,. I z pocałunkami oddawalam Mu lęk i niepokój. Pocałunek przy pocałunku. Całowalam Jego zakrwawiona brodę. Pocałunek przy pocałunku. Całowalam Jego pokryte ranami i siniakami ciało. Pocałunek przy pocałunku. Pocałunek przy pocałunku… Pocałunek przy pocałunku. Całowalam. A z każdym pocałunkiem Umiłowany zabierał Łęk i niepokój. Bezradność, bezsilność i opuszczenie moje łączył ze Swoimi Cierpieniami. A ja całowałam Jego przebite dłonie i stopy. Pocałunek przy pocałunku. Chciałam całować JEGO SERCE. Wchodziłam w Najdroższego mojego… Coraz głębiej i głębiej…. Pocałunek przy pocałunku…. I głębiej. Pocałunek przy pocałunku. I znalazłam się przy SERCU Ukochanego. Tuliłam JE do siebie i całowalam… pocałunek przy pocałunku. Przylgnelam do SERCA Najdroższego, pocałunek przy pocałunku…. Całowalam. A z Rany SERCA wyszła Hostia i weszła we mnie. Pocałunek przy pocałunku…. Pocałunek przy pocałunku…
„Jesteś bardzo podobna do Mnie, Maleńka Moja Umiłowana!”
„Pragnę być…”
„Jesteś!”
Pocałunek przy pocałunku… pocałunek przy pocałunku. Tańczylismy bardzo. Najdroższy mój i ja…
Wciąż tańczymy.
Pocałunek przy pocałunku, pocałunek przy pocałunku… pocałunek przy pocałunku.

NA FALACH CIERPIENIA

Tańczyłam w ciemności. Bardzo. Umiłowany mój był ze mną, był przy mnie. Nie widziałam Go. Ciemność była czarna. Nie widziałam Najdroższego mojego, ale czułam Jego oddech na twarzy i słyszałam bicie JEGO SERCA Swego. Tańczyłam bardzo intensywnie. Nagle usłyszałam trzask i to co przytwierdzalo moje ręce i nogi do chropowatej ściany puścilo. Byłam wolna!!! Jednak moje ręce i nogi były obolałe, drętwe i omdlale. Nie byłam w stanie stać, a co dopiero iść…. Osuwalam się w dol i na pewno bym upadła gdyby nie chwyciły mnie silne i czule ramiona Najdroższego mojego. Umiłowany wziął mnie na ręce i wyszedł z ciemności. Najdroższy niósł mnie na rękach i szedł przed Siebie. A wokół nas było coraz widniej, jaśniej. Umiłowany doszedł do Krzyża. Położył mnie pod Nim bardzo ostrożnie i delikatnie. I pochylal się nade mną z Miłością i tkliwoscia wielką i patrzył we mnie ze współczuciem i troską. Leżałam obolała bardzo. Bolały mnie nadgarstki i kostki. Z trudem podnioslam rękę do góry i zobaczyłam że wokół nadgarstka jest odcisnieta sina pręga. Na drugim nadgarstku i na kostkach u stóp też były sine pregi. Umiłowany dotykał ich z czułością i boleścią…
„Najdroższy mój, będziemy chodzić po Morzu?” – spytałam z trudem.
Umiłowany patrzył we mnie rozczuulony…. Bardzo.
„Mieliśmy dzisiaj chodzić, Maleńka Moja… Ale jesteś taka obolała i zmęczona, że chyba nie dasz rady.”
„Nie dam rady??!! I Kto to mówi ??! Ty, który jesteś mi Podporą i Siła??!”
I ucalowalam dotykając z czułością Jego policzka, wyszeptalaam:
„Z Tobą zawsze dam radę, Najdroższy!!!!”
Umiłowany spojrzał mi w oczy z ogniem w oczach. Patrzył mi w oczy i ja patrzyłam Mu w oczy…. Patrzyłam…. I znalezlismy się na morzu. Umiłowany i ja chodziliśmy pod rękę po Morzu Cierpienia. Morze było strasznie wzburzone, tak, że trudno było chodzić po jego powierzchni. Ale chodziliśmy z Umiłowanym. W pewnej chwili Najdroższy zatrzymał się i stanął naprzeciw mnie. Uśmiechnął się do mnie cudnie, objął. I zaczęliśmy tańczyć! Tańczyliśmy! Po falach cierpienia!!! Jak Umiłowany mój pięknie tańczył!!!! Jak pięknie!!! Zwiewne i lekko unosi się nad falami. Jak barwny motyl. Jak pięknie tańczył mój Umiłowany! I ja w Jego ramionach!!! Tańczyliśmy po wzburzonych falach cierpienia…
I znów leżałam pod Krzyżem. Obolała bardzo i zmęczona bardzo. Najdroższy pochylal się nade mną z Miłością i tkliwoscia nie do opisania słowami.. Nakarmil mnie Swoim Ciałem. Uwielbialam Go. Ujął mnie bardzo ostrożnie i delikatne w ramiona i tulil do SERCA Swego. Byłam jak dziecko w ramionach MAM. Tańczylismy bardzo. Na falach cierpienia. Wciąż tańczymy.

W CIEMNOŚCI

Byliśmy w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany nakarmil mnie Swoim Ciałem i tulil do SERCA Swego. Patrzył we mnie z wielką Miłością i, boleścią i smutkiem… Patrzyłam w Maleńkiego mojego z radością i współczuciem.
„AZ tak bardzo cierpisz….Najdroższy mój…?” – spytalam dotykając z czułością Jego policzka i głaskalam go.
„Maleńka Moja…. musisz niestety TAM iść.. Ja byłem, więc i Ty musisz…”
„Gdzie mam iść, Najdroższy?”
Umiłowany wskazał w ciemność i pustke.
„Tam!” – wyszeptal Najdroższy z wielkim bólem i współczuciem.
„Gdzie Ty tam i ja, Najdroższy! Nie martw się. Pójdę dokądkolwiek mnie poprowadzisz.”
„Chodźmy więc!”
Najdroższy wstał i podając mi rękę pomógł wstać mi.
„Pójdź za Mną, Maleńka!”
I poszedł w ciemność.
„Idę, Najdroższy!”
I poszłam za Nim.
Szliśmy. Umiłowany szedł pierwszy, a ja za Nim. Dokoła robiło się coraz ciemniej i coraz bardziej pusto. Ból był wszędzie… Im dalej szliśmy, było ciemniej i ciemniej. Umiłowany podał mi rękę. Chwyciłam za nią. I szliśmy dalej w milczeniu. Zrobiło się tak ciemno, że nie widziałam już przed sobą Najdroższego mojego. Czułam tylko w swojej dłoni Jego dłoń. Ona mnie prowadziła….
Nagle usłyszałam jakiś głośny trzask. I zostałam uwięziona. Poczułam że coś chwyta moje ręce i nogi i przymocowuje do jakiejś zimnej, chropowatej ściany. Nie mogłem ruszyć ani ręką, ani noga! Byłam uwięziona! Bolało mnie całe ciało, każda próba ruchu sprawiała ogromny ból. A nade wszystko bolalo mnie serce, że Umiłowany mój musiał tak cierpieć…
„Najdroższy, odejdź! Zostaw mnie!” – zawołałam.
„Mam zostawić Ciebie tu samą, Maleńka Moja??!” – wyszeptal z wielkim bólem w głosie.
„Tak!”
„Ale dlaczego, Najmilsza?! Jeśli chcesz, to oczywiście, zostawię Cię, choć sprawi Mi to wielki ból!!! I muszę wiedzieć dlaczego!!!”
„Najdroższy mój…. Ty cierpiałeś Sam. Byłeś Sam, nie miałeś nikogo! Cierpiałeś w osamotnieniu. I ja chcę podobnie jak TY!!!”
Umiłowany zbliżył się do mnie
Czułam to, choć nic przed sobą nie widziałam. Ciemność była czarna… Ale czułam Jego oddech na mojej twarzy i bicie JEGO SERCA.
„Nie cierpialem sam, Maleńka Moja! Miałem MATKĘ! Moja Mama była ze Mną i ze Mną cierpiala!”
Olśnienie!!! W ciemności. Olśnienie!!!
„Miałeś MATKĘ!”
„Pozwól Mi zostać przy sobie, Maleńka Moja!! Pozwol Mi zostać, proszę!!!”
Czułam oddech Umiłowanego na mojej twarzy.
„Zostań, Najdroższy mój!!! Zostań ze mną! Proszę!!!i Zostań! I bardzo, bardzo Cię przepra….”
Najdroższy nie pozwolił mi dokończyć. Zamknął mi usta pocałunkiem…. Całowal mnie słodko i czule. Jak Oblubieniec oblubienica całowal… Potem całował moje cierpiące ciało. Pocałunek przy pocałunku. Oblubieniec oblubienice całowal…
Tańczylismy bardzo. W ciemności.

IDĘ ZA NAJDROŻSZYM MOIM

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany nakarmil mnie Swoim Ciałem. Trzymał mnie w Ramionach i tulil do SERCA Swego. Tańczylismy. Maleńki mój cierpiał niezmiernie. Ja też, bardzo.
„Idziesz za Mną, Maleńka Moja!” – szepnął Umiłowany. patrząc mi w oczy z miłością.
„Staram się, ale….” – szepnęłam wpatrzona w Umiłowanego.
„Idziesz!” – powtórzyl z ogniem w oczach.
Patrzyłam w oczy Umiłowanemu, patrzyłam….. I zobaczylam w nich jak idę za Nim. On szedł pierwszy, dzwigać na plecach Krzyż. A ja za Nim, dzwigalam swój. Szłam za NIM. Za Najdroższym… Za Umiłowanym moim.
I przyszły mi na myśl moje Duchowe Dzieci. Ale nie te, które ze mną są, tylko te, które z jakichś powodów mnie zostawiły, odeszły ode mnie, zapomniały o duchowej mamie. Mam je szczególnie w sercu i za nie tańcze, czekam na nie i tęsknie….
Najdroższy mój wciąż patrzył mi w oczy z miłością.
„Możesz choć trochę doświadczyc co JA czuję, jak Mnie SERCE boli gdy Moje dzieci ode Mnie odchodzą!”
„Tak mój Najdroższy! Tylko Ciebie SERCE boli tysiąc, milion razy bardziej niż mnie!!! Jak mam pocieszyć Twe SERCE, Najdroższy mój??!!”
Patrzyłam w Umiłowanego z bólem serca… On patrzył we mnie z czułością i tkliwoscia niesamowitą.
„Pocieszasz Mnie bardzo, Maleńka Moja! Pocieszasz idąc za Mną, tańcząc dla Mnie. Pocieszasz kochając, po prostu.”
Najdroższy tulil mnie do SERCA Swego. Tańczylismy bardzo. Wciąż tańcujemy!

NIE MUSZĘ TĘSKNIĆ

Byłam w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Sama. Najdroższego nie było. Zniknął gdzieś. Nie mówiąc dokąd idzie ani tym bardziej kiedy wróci. Klęczałam więc pod Krzyżem i czekałam. I tęskniłam!!! Bardzo tęsknilam! Miałam spuszczona głowę, ale gdy tylko usłyszalam jakiś dźwięk, podnosilam ją szybko w nadziei że zobaczę Umiłowanego mojego serca. Niestety gdy podnosilam głowę wokół mnie widziałam tylko szarość i smutek a zewsząd zionelo dojmujacym bólem i pustką. Opuszczałam więc znowu głowę. I czekałam. I tęsknilam…
Zaczęłam rozmyślać. O mojej tęsknocie. Zauważyłam że jest ona inna niż kiedyś. Naszla mnie nawet myśl że tęsknię mniej. Ale od razu te myśl przegonilam.
„Nie tęsknię za Najdroższym mniej, tylko inaczej!” – szepnęłam, jak mi się wydawalo, sama do siebie.
„Tak, tęsknisz inaczej niż kiedyś, Maleńka Moja!” – usłyszałam w głębi serca.
„Najdroższy mój?!”
Szybko podnioslam głowę, ale nikogo nie było… To ból i przejmująca pustką. Ale nic to, byłam u siebie. Opuscilam znów głowę. I znów w głębi serca usłyszałam cichy głos Umiłowanego.
„Kiedyś chciałaś, żebym po Ciebie przyszedł natychmiast, teraz, już! Ale oddalas Mi swoją tęsknotą. I teraz tęsknisz cierpliwie.”
„Bardziej cierpliwie – uśmiechnęłam się sama do siebie (tak mi się wydawalo) – I gdybyś przyszedł po mnie teraz, poszła bym od razu. Jak stoję! Nie oglądała bym się na nic. Wstała bym i poszła do Ciebie. Staram się być zawsze gotowa jak przyjdziesz, nie zawsze mi wychodzi. Ale sie staram.”
” Widzę Twoje starania, Perełko Moja!” – tym razem głos Umiłowanego nie wydobywal się z głębi mojego serca. Ale z zewnątrz mnie…
Podniosłam szybko głowę. I na mojej twarzy pojawił się uśmiech! Od ucha do ucha!!! Przede mną klęczał Umiłowany!!! W dłoni trzymał Hostie i uśmiechał się do mnie cudnie, promiennie bardzo! Nakarmil mnie Swoim Ciałem. Trwalam w uwielbieniu. A potem wyszeptalam z czułością:
„Tęsknilam Najdroższy…”
„Wiem, Maleńka Moja! Widziałem!”
I ucalowal mnie z tkliwoscia wielką… A po chwili dodal:
„Nie musisz tęsknić, Maleńka. Ja zawsze jestem z Tobą. O, tu!” – i dotknął dłonią mojego serca.
Ja dotykając swoją dłonią Jego SERCA, szczęśliwa, szepnęłam:
„A ja jestem TU!”
„Zawsze, Maleńka!”
„Najdroższy…” – szepnęłam wzruszona i położyłam głowę na Jego ramieniu. Najdroższy mój objął mnie z wielką Miłością i czułością. Przytulał do Siebie. Tańczylismy bardzo. W Miłości.

ODWAŻNA I DZIELNA

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany nakarmil mnie Swoim Ciałem i patrzył we mnie z ogniem w oczach. I ja w Niego tak patrzyłam….
„Pragnę Cię, Maleńka!” – szepnął Umiłowany.
„I ja Ciebie, Najdroższy mój!”
Umiłowany zacząć mnie przenikać, przeswietlac… Przytulał mnie. Otulal Sobą. Wchodziłam w Umiłowanego mojego. A ON zamykal mnie, zatapiał w Sobie… Znalazłam się w wielkiej swiatłości. W jasnym, ciepłym świetle. W oddalił stał jakby złoty tron. Nie widziałam dokładnie z powodu tego jasnego światla. Nie widziałam też czy na tym tronie ktoś siedział. Wszystko było przeniknięte niezwykłym światłem. Nagle usłyszałam głos wydobywajacy się ze światla:
„Daj Mi swe serce, Maleńka Moja!” – był to głos Umiłowanego. Ale potężniejszy, bardziej dźwięczny, uroczysty jakiś. Królewski.
Natychmiast wyciągnęlam moje serce z ciała, położyłam je sobie na dłoni. I rękę wyciągnęlam przed siebie. I tak stałam z wyciagnieta ręka, a na jej dłoni leżało moje bijące serce.
„Uczyń serca nasze według SERCA Twego” – szepnęłam wpatrzona w światłość.
Z światłości odezwał się głos:
„Tak?! A czyje serca mam uczynić?!”
„Moich Duchowych Dzieci i…. moje.”
„Twoich Duchowych Dzieci i Tobie, powiadasz? A czym sobie na to zasłużyliscie?!”
„Czym? Niczym!!! Uczyń to proszę ze względu na Swoją Miłość i Miłosierdzie. Proszę!”
„Ze względu na Miłosierdzie Moje? A co z Moją Sprawiedliwością?!”
„Teraz jest czas Twego Miłosierdzia. Sam tak powiedziałeś! A przy końcu świata przyjdziesz i osądzisz nas sprawiedliwie.”
„To prawda. Stanie się tak jak chcesz. Wierzysz w to?!” – spytal głos uroczyście i bardzo dźwięcznie.
„Tak!”
„Dlaczego?!”
„Ty tak powiedziałes. Tobie wierzę!”
„Niech stanie się jak chcesz!”
Moje serce samo wrócilo do ciała. Ukleklam twarzą do ziemi i dziękowałam. Dziękowałam i dziękowałam…
Nagle zorientowalam się że całuję czyjeś stopy. Podniosłam głowę i zobaczyłam Umiłowanego mojego uśmiechajacego się do mnie cudnie. Byliśmy w Otchłani Męki Umiłowanego. Pomógł mi wstać. Kiedy wstałam, spytałam Najdroższego zdumiona:
„Co to znaczy, Najdroższy? Co to było? Gdzie byłam?… Sprawdzasz… mnie??!”
Ostatnie słowa wyszeptalam z bólem.
Umiłowany patrzył we mnie z czułością…
„Nie muszę Cię sprawdzać, Maleńka Moja, gdyż znam Ciebie.”
„Znasz mnie, prawda. To dlaczego…?”
„Chciałem pokazać Ci jaka jesteś odważna i dzielna jak rozmawiałaś z Majestatem Moim!”
„Rozmawiałam z… Majestatem Twoim??!!” – szepnęłam zdumiona do głębi serca.
„Tak. I przekonalas JE!” – Umiłowany promienial cały szczęściem i uśmiechem.
„I wysłucha mnie?!”
„A jak myślisz?!”
„Że tak!!!”
Rzuciłam się Najdroższemu na szyję i ucalowalam Go!!! A ON zaśmiał się radośnie, chwycił mnie w pół i zawirowal wokoło.
„Już nie możesz zaprzeczyc, że jestes bardzo odważna i dzielna!!!” – cieszył się jak dziecko.
„Nie mogę, Najdroższy mój! Jestem odważna i dzielna!”
Uśmiechnęłam się do Niego radośnie! Najdroższy przytulił mnie do SERCA Swego. Patrzył we mnie z wielką Miłością i czułością wielką…. Tańczylismy bardzo.

W POCAŁUNKACH MALEŃKIEGO MOJEGO

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany cierpial niezmiernie… Ja też cierpialam. Bardzo. Tańcowalismy. On cierpiący i ja cierpiąca. Umiłowany pochylal się nade mną z tkliwoscia i czułością niewyobrażalna. Patrzył we mnie z wielką Miłością… I ja w Niego patrzyłam…
„Najdroższy mój! Kocham Ciebie…”
Umiłowany rozpromienil się ogromnie!
„I żyjesz w Mojej bliskości, Maleńka Moja!”
„Żyje!”
Umiłowany wziął mnie na ręce w ramiona. Wielkie i delikatne. I przytulił mnie z Miłością do Siebie. Do SERCA Swego. Objęłam Go i przylgnelam do Umiłowanego całą sobą. Sercem i duszą i ciałem. Tańczylismy bardzo. Milczałam. Tańczyłam bardzo intensywnie. Dla mojego Maleńkiego!
„Przepraszam że nic nie mówię, Najdroższy…” – wyszeptalam z trudem.
Najdroższy patrzył we mnie poruszony…
„Nie przepraszaj, Maleńka Moja…. Tańczysz bardzo pięknie dla Mnie! Bardzo pięknie!”
I zaczął mnie całować. Słodko i z czułością. Jak Oblubieniec caluje Swą oblubienice. Całowal i całowal. Obsypywal mnie pocałunkami. A ja tańczyłam w JEGO pocałunkach. W pocałunkach Maleńkiego w tańczyłam!

CZY W RADOŚCI, CZY PRZEZ MĘKĘ…

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Tańczylismy bardzo. Umiłowany patrzył we mnie Swym cudnym spojrzeniem promienial cały uśmiechem i zachwytem. I ja patrzyłam w Niego z zachwytem i uśmiechem.
„Powiedz Mi, proszę Maleńka to co wczoraj dla Mnie ułożyłas” – wyszeptal Najdroższy z pięknym uśmiechem.
„Ale… to nie doszlifowane jeszcze!” – zaśmiałam się cicho.
„Powiedz, no proszę…” – Najdroższy pocałowal mnie w czoło i wciąż się cudnie uśmiechał.
„Nooo dooobrze!” – szepnęłam wpatrzona w Umiłowanego z uśmiechem.
I zaczęłam mówić:
„Mój Maleńki, kocham Ciebie!
Z Tobą dobrze mi jak w Niebie.
Tyś mym Niebem, Tyś mym Słońcem!
Tyś Początkiem mym i Końcem.
Moim Życiem i Pragnieniem!
I w cierpieniu ukojeniem.
Czy w radości, czy przez mękę,
Z Tobą ja idę pod rękę!
Ty mnie kochasz i szanujesz
Z cierpliwością wychowujesz!
W moim życiu czynisz cuda,
Dobroć Twa to nie ułuda!
Ciebie pragnę uszczęśliwiaić
I piękność Twoją podziwiać!
Krzyczeć chcę o Twej miłości,
Miłosierdziu i bliskości! ”
Mówiłam to patrząc w oczy Najdroższemu . Rozpromieniony był cały. Tkliwością i zachwytem….
” Cudnie!!! Maleńka Moja, pięknie!”
” Podoba Ci się, Najdroższy?! Wczoraj na szybkiego ulozylam. Pół jak ćwiczylam na dywanie, a resztę wieczorem w łóżku.”
Najdroższy uśmiechnął się do mnie słodko.
„Bardzo Mi się podoba, Maleńka!”
„Szczerze mówiąc mi też się podoba. Tylko… jeden wers nie bardzo mi się widzi.’
” Który? I dlaczego?!” – dopytywal Umiłowany.
„‚ Czy w radości, czy przez mękę… ‚ bo tak myślę że i w męce i w cierpieniu może być radość. U mnie jest. A tu chodzi o to czy jest dobrze czy źle,… O! ‚ Czy jest dobrze, czy to jest źle ja z Tobą pod rękę idee” Eee… Tak być nie może przecież!” – roześmiałam się wesoło.
Najdroższy też się śmiał.
„Pierwsza wersja najlepsza. Ja bym zostawił tak jak jest!”
„Myślisz? A sylaby i rymy. Częstochowskie!!” – śmialam się.
Najdroższy mój patrzył we mnie z czułością.
„Pięknie jest, Maleńka!”
Objęłam Umiłowanego i Ucalowalam Go. Bolescwy był bardzo…. Dotknęłam z czułością Jego policzka i głaskalam Go delikatnie.
„Cierpisz bardzo, moj Maleńki…”
Umiłowany ujął moją dłoń i uc
ucalowal ją.
„Ty także bardzo cierpisz, Maleńka Moja!”
Nie odpowiedziałam. Maleńki wiedzial.
Nakarmil mnie Swoim Ciałem. I mnie do Siebie przytulał. Mocno tulil. Do SERCA Swego. Z tkliwoscia bezdenna.
„Odpocznij, Maleńka. Przy SERCU odpocznij. Będziesz wiele jeszcze cierpieć dla Mnie.”
„Będę, Najdroższy mój! Będę!”
Obejmowałam Najdroższego mojego. A ON mnie mocno tulil do SERCA. Tańczylismy bardzo.

OTULONA MIŁOŚCIĄ

Byłam w Otchłani Męki. Z Umiłowanym moim byłam. Tańczylismy bardzo. Maleńki mój i ja. Najdroższy pochylal się nade mną z Miłością i tkliwoscia niesamowitą. Patrzył we mnie Swym cudnym Spojrzeniem rozpromienionym zachwytem. Patrzyłam w Najdroższego mojego zakochana i zachwycona cała!
Dotykalam Jego policzka i głaskalam go z czułością.
„Kocham Ciebie, mój Maleńki! Mój Piękny, kocham Cię!”
I ucalowalam Go.
Najdroższy pochylil się nade mną jeszcze bardziej. Zbliżył Swą twarz do mojej twarzy i mnie pocałowal. Czule i słodko. Potem spojrzał mi w oczy z miłością..
„Piękna Moja! Ślicznosci Moja Maleńka!”-szeptal Umiłowany,. Uśmiechnęlam się do Niego radośnie. A On się do mnie uśmiechnął. Nagle zrobiło mi się bardzo zimno! Przenikliwie, dojmujaco! Zaczęłam drzeć na całym ciele. Trząść się…
„Zzzimno mi, Najdro…!”
Najdroższy mój patrzył mi w oczy. W Jego oczach widziałam ogień…
„Ogrzeje Cię, Maleństwo Moje!”
Byłam cała obolała i drżąca… Umiłowany okrywal mnie miłością, otulal mnie Sobą. Całowal mnie. Pochylal się nade mną i całowal słodko. Całował moje obolałe, zmęczone i zmarznięte ciało. Całowal jak Oblubieniec całuje Swą oblubienice. I ogrzewal miłością.
Znalazłam się na Morzu Cierpienia. Z Najdroższym. Szliśmy razem pod rękę po jego powierzchni.
A Umiłowany całowal… Zamykal mnie w Sobie…
Morze Cierpienia było stalowe, zimne i szkliste a nad nami wisiały ciężkie, czarne chmury. Chodzilam z Najdroższym moim pod rękę. Morze na początku spokojne, nagle zaczęło falowac i burzyć się.
A Ukochany całował… Ogrzewal mnie pocałunkami. Otulal mnie…
Objęłam Umiłowanego. I nagle wielka straszna fala stanęła przed nami. Wtulilam się w Umiłowanego mojego. A ON podniósł rękę wysoko, wysoko i gestem dłoni zatrzymał wielką falę. Morze Cierpienia znów było spokojne. Chodziliśmy po nim z Najdroższym pod rękę.
A ON wciąż mnie czule całowal. Jak Oblubieniec oblubienice. Całowal moje serce. A mi było ciepło i dobrze. Bardzo byłam szczęśliwa!!! Otoczona Miłością. Otulona Miłością. Tańczylismy z Najdroższym moim. W Otchłani Jego Męki. Tańczylismy. W Miłości.

OKUP

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja Umiłowany cierpial niezmiernie. Ogromnie…. I ja cierpialam bardzo, bardzo. Nie tylko fizycznie. Bolało mnie serce. Najdroższy wiedział dlaczego. Patrzył we mnie z Miłością i czułością wielką. I ja w Niego tak patrzyłam.
„Zatańczymy, Maleńka Moja?”
„Tak mój Najdroższy!”
Umiłowany objął mnie i wziął w ramiona.. Tańczylismy..patrzył mi w oczy głęboko… I ja patrzyłam w oczy Najdroższemu. Nagle wszystko wokół mnie zaczęło wirować…. I zobaczylam Maleńkiego mojego przywiązanego do słupa i… biczowanego. Pochylony, obnażony i bity…. Strasznie, okrutnie. Patrzyłam z rozerwanym sercem. Na plecach Najdroższego pojawiły się sine i czerwone pregi. Oprawcy bili Go bardzo. Nie widziałam ich twarzy, tylko dłonie. Bili Najdroższego bardziej i bardziej… A ON osunął ale na ziemię. Jedna wielka krwawiaca rana… Spojrzal mi w oczy i wyszeptal z trudem wielkim:
„To za Ciebie, Dziecię Moje…”
W słowach i spojrzeniu Najdroższego nie było ani trochę oskarżenia, czy też osądu. Jedynie Miłość.
„Tak, Najdroższy mój… To ja powinnam być przywiazana do tego słupa, nadstawić grzbiet i być biczowana za moje zdrady, odejścia, grzechy.. To ja powinnam!!! A Ty poszedłes za mnie. Oddałes Swoje życie na okup za mnie… Stałeś się za mnie okupem!!! Okupem!”- szepnęłam wpatrzona w Umiłowanego z rozerwanym sercem.
I znów wokół mnie wszystko zaczęło wirować. I znów tańczyłam z Umiłowanym w Otchłani Męki. Najdroższy patrzył mi w oczy z miłością. I ja w Jego oczy patrzyłam. Zapatrzylam się…. Miłość sama.
W sercu moim zrodziła się pewna myśl. Potem pragnienie….
„Najdroższy… aaa czy ja,czy moje życie też może być okupem za moje Duchowe Dzieci?” – wypowiadałam każde słowo powoli obawialam się czy nie wypowiadam jakiejś herezji.
Umiłowany patrzył we mnie z wielką Miłością. I poważnie bardzo.
„Tak, Maleńka Moja. Może.”
„To pragnę, żeby było!”
„Dobrze, Maleńka!”
„Dziękuję Umiłowany!”
Najdroższy pochylal się nade mną. Otulal mnie Sobą. Wchodził we mnie. I ja w Niego wchodzilam. Zamykal mnie w Sobie. Byłam w Nim. Nakarmil mnie Swoim Ciałem i tulil do SERCA Swego. Byłam w Maleńkim moim. W MIŁOŚCI.

SZCZĘŚCIE I RADOŚĆ W OTCHŁANI MĘKI

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Maleńki mój i ja. Najdroższy nakarmił mnie Swoim Ciałem. Pochylal się nade mną z Miłością i tkliwością wielką. Patrzył we mnie Swym cudnym spojrzeniem, rozpromieniony uśmiechem. I ja w Niego patrzyłam rozpromieniona cała. A w moim sercu było szczęście, pokój i radości. Wokół nas było ciemno i szaro i zewsząd zionelo przejmujacym bólem i pustką i smutkiem. I naszła mnie myśl, że może w Otchłani Męki nie powinnam szczęśliwa i uśmiechnięta, że może nie wypada. Odgonilam jednak tę myśl.
„Wypada nie wypada, będę sobą. Umiłowany widzę że tez jest szczęśliwy”- pomyślałam.
„Tak, jestem bardzo szczęśliwy, Maleńka Moja. A w Moim SERCU jest pokój i radość wielka!”
Uśmiechnęłam się do Umiłowanego radośnie i ucałowałam Go. Najdroższy mój znał moje serce i moje myśli…
„Wszystko mnie boli, coraz bardziej, życie jest niełatwe, a we mnie pokój, szczęście i radość!”
„Bo cierpisz ze Mną, Maleńka Moja!” – uśmiechnął się do mnie cudnie Umiłowany.
„Tak. Ty jesteś moim Szczęściem, moim Pokojem i moja Radością, Najdroższy! Ty nadajesz sens mojemu życiu i cierpieniu!”
Umiłowany patrzył we mnie słodko. Przywołał w myślach jedno z moich Duchowych Dzieci.
„Zobacz, Maleńka jak wygląda dusza, która cierpi w samotności, beze Mnie… Cierpienie beze Mnie wprowadza beznadzieje i rozpacz… Wysysa soki. Zabija cialo i duszę.”
„Widzę, Najdroższy… Ale też widzę jak stanowczo, konsekwentnie, nieustannie a jednocześnie z ogromną cierpliwością, delikatnością pukasz do drzwi jego serca. I pokornie czekasz aż te drzwi Ci otworzy. Sam nie wchodzisz, chociaż możesz.”
„Cenię wolność każdego człowieka, Maleńka. Tylko człowiek może Mnie do swego serca wpuścić i tylko człowiek może Mnie z serca wyrzucić!”
Tańczylismy bardzo, bardzo. Modliłam się za wszystkie moje Duchowe Dzieci i za siebie. Abyśmy nigdy nie wyrzucili JEGO z naszych serc. Prosiłam o to żeby nam na to nie pozwolił, bo nas kocha!
„Nie pozwól nam, Najdroższy… Proszę!”
„Ja jestem, Maleńka. Ja jestem!” – wyszeptal Najdroższy promieniejac bliskościa i radością wielką. Tańczyliśmy bardzo, szczęśliwi oboje. W Otchłani Męki.

CO TWOJE TO MOJE, GDZIE TY TAM I JA

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Tańczylismy bardzo. Najdroższy obejmował mnie z Miłością i tkliwoscia niesamowitą. I patrzył we mnie Swym Spojrzeniem z Krzyża. Cudnie,..
I ja też obejmowałam Najdroższego i patrzyłam w Niego z miłością i uwielbieniem. Wokół nas było ciemno i szaro i zewsząd zionelo przejmujacym bólem i pustką i smutkiem ogromnym.
Tańczylismy.
„Nie rozumiesz tego co tu się dzieje, Prawda, Maleńka?”
„Nie wiem, nie ogarniam tego, Najdroższy. Ale nie muszę wiedzieć. Bo ufam Ci Najdroższy!”
Umiłowany spojrzał mi w oczy z miłością.
„Chcę, żebyś wiedziała, Maleńka Moja. Wczoraj powiedziałaś że czujesz się tu jak u siebie. Jak myślisz, dlaczego?”
Milczałam. Nie wiedziałam co odpowiedzieć…
„A podoba Ci się tu?” – spytal Najdroższy, choć znał odpowiedź.
„Nie…. Szczerze mówiąc, nie, Najdroższy…”
„A mimo to twierdzisz że czujesz się tu u siebie.”
„Tak!”
„Dlaczego, Maleńka Moja?”
Brakowało mi słów, odpowiedź wydawała mi się zbyt wielka dla mnie…
„Co Twoje, to i moje…. Najdroższy. Gdzie Ty, tam i ja” – wyszeptalam po prostu.
Umiłowany patrzył we mnie z ogniem w oczach.
„Właśnie Maleńka! Co Moje to i Twoje! Przyjęłas na siebie Moje cierpienie. Zechcialas je dzielić. Uznałas za swoje!”
Patrzyłam w Umiłowanego…. Słowa te dotykały głębi serca i duszy mojej…. Spuścilam głowę… Oniesmielona.
„Płakałem podobnie jak Ty kiedyś. Pamiętasz Najmilsza…?” – szepnął prawie niedoslyszalnym szeptem Umiłowany.
Szybko podnioslam głowę i spojrzałam Mu w oczy. Zobaczylam w nich zrozumienie i współczucie. A nade wszystko Miłość.
„Tak, pamiętam… Najdroższy.”
„Trwalas w swojej otchłani męki, w swoim czasie bólu, smutku, samotności i pustce.”
„I Ty przyszedłeś i wszystko się zmieniło! Ty wszystko zmieniłeś!”
Umiłowany uśmiechnął się do mnie cudnie.
„A dlaczego, Maleńka?” – spytał i Sam odpowiedzial:
„Bo przyjąłem Twoje cierpienie na Siebie. Uznałem za Swoje. Podobnie jak teraz Ty Moje!”
Patrzył we mnie z zachwytem wielkim!
„Ach! Jakaś Ty…”
Nie dokończył. Zobaczylam w Jego dłoni małe lusterko, nie wiem skąd je wziął. Podał mi je.
„Masz, Maleńka, sama zobacz!”
Wzięłam. Spojrzałam w lusterko. I… zaniemowillam!!! Oniemialam!!! Patrzyłam w lustro…. Po chwili wróciła mi mowa.
„To TY, a nie ja!!! To TY Najdroższy mój. Jestem podobna do Ciebie, Ukochany… Umiłowany mój!!! Tak bardzo pragnęlam być do Ciebie podobną… Tak bardzo… Najdroższy…”
„I jesteś do Mnie podobną! Jesteś, Maleńka Moja!”
„Ty mnie zmieniłes, Najdroższy!”
„Zmieniła Cię miłość, ufność i pokora.”
Umiłowany nakarmil mnie Swoim Ciałem. Patrzył we mnie z zachwytem, który nie potrafię opisać. Trwalam w uwielbieniu i dziękczynieniu…
Zakochana w Umiłowanym.

W NAJDROŻSZYM MOIM

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany cierpial niezmiernie. Ja też, bardzo. Tańcowalismy. On cierpiący i ja cierpiąca. Umiłowany pięknie tańczył! Bardzo pięknie!!! I w tańcu mnie prowadził. Wokół nas było ciemno i szaro i zewsząd zionelo przejmujacym bólem i pustką. Tańczylismy! Najdroższy patrzył we mnie Swym Spojrzeniem z Krzyża, Rozpromienionym Miłością i zachwytem. I ja w Niego tak patrzyłam. Zakochana i zachwycona ogromnie!
„Wiesz, Najdroższy?! Pierwsze dni czułam się tu w Otchłani Twej Męki dziwne I nieswojo jakoś. Ale teraz czuję się jak u siebie. Jak u siebie! I pragnę, jeśli mi pozwolisz, zostać tu z Tobą do śmierci. Nie tylko w Wielki Post! Mogę?! Proszę… pozwól mi….”
Jak to mówiłam, Najdroższy patrzył we mnie z otwartymi ze zdumienia oczami. Myślałam że się ucieszy, że sprawię Mu tą prośbą radość. A tymczasem… Najdroższy wybuchnąl płaczem!!! Głośnym i żałosnym!!!!
” Najdroższy??!!!! Co Ci…?!!” – wyszeptalam przestraszona, że sprawiłam Mu przykrość.
Umiłowany plakal…. Szlochał… Z Jego oczu płynęły wielkie łzy.
„Niewiele, bardzo niewiele dusz czuje się tu jak u siebie, a jeszcze mniej pragnie tu ze Mną zostać!!!” – płakal Najdroższy mój… Łzy z oczu płynęły Mu rzęsiście… Zalewaly Mu twarz… Zbliżyłam swoją twarz do Jego twarzy i zaczęłam całować JEGO łzy. Całowalam z czułością, całowalam. I próbowałam Go jakoś uspokoić…
‚Najdroższy mój… nie płacz… Proszę… Proszę… Głowa Cię będzie boleć jeszcze bardziej… Najdroższy mój, Maleńki… Proszę!”
Umiłowany płakal jeszcze głośniej.
„Najdroższy mój, proszę… Bo mi serce pęknie!!!”
Umiłowany płakal jakby mniej, ale wciąż płakal. Sięgnęłam po ostatni argument jaki mi przyszedł do głowy.
„Najdroższy nie płacz! Mama Cię prosi… Nie płacz.”
Umiłowany uspokoił się natychmiast! Uśmiechnął się do mnie słodko. I… znikł.
Uklękłam pod Krzyżem. Tańczyłam bardzo. Wokół mnie było szaro i smutno i zewsząd zionelo przejmujacym bólem i pustką. Nie bałam się, ani nie byłam smutna. Byłam u siebie. I czekałam na Umiłowanego mojego. Zjawił się niedługo. Piękny, świetlisty i rozpromieniony cały, Miłością i uśmiechem. W dłoni trzymał Hostie, nakarmil mnie. Pochylilam się i trwałam w uwielbieniu. Po chwili poczułam że dotyka mojej brody. Dotknął i delikatnie uniósł w górę moją twarz. Podniosłam głowę do góry i zobaczyłam przed sobą JEGO promienne Oblicze. Rozpromienione Miłością i tkliwoscia niesamowitą,
„Pocieszylas Mnie ogromnie, Maleńka Moja! Mam do Ciebie prośbę!”
„Prośbę? Jaką, Maleńki mój??!”
„Proszę…. zostań tu ze Mną. Nie tylko w Wielkim Poście. Do śmierci, do czasu aż wrócisz ze Mną do Domu. Zostań tu ze Mną, proszę. Proszę!”
Patrzyłam w Umiłowanego zdumiona do głębi serca.
„Ukochany mój Jezu…. Ty mnie o to prosisz??? Przecież to ja Cię o to….”
Przerwałam. Najdroższy patrzył we mnie taki Przecudny…
„Pragnę Cię, Maleńka Moja!”
„Pragnę Cię Maleńki mój!”
Wchodzilam w Niego. Dziwne się czułam. Przezroczysta i lekka jak piórko. Jakby mnie nie było. Jednocześnie Umiłowany był przy mnie, blisko, bliżej niż kiedykolwiek. I bliski, bliższy niż kiedykolwiek. Cała byłam w Nim. W Najdroższym moim. W Miłości.

KOCHAĆ PONAD MIARĘ!

Byłam w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Pod Jego Krzyżem leżałam. Zawstydzona… Najdroższy mój był przy mnie. Pochylal się nade mną z Miłością i tkliwoscia wielką. I patrzył we mnie z bólem i troską. Z czułością dotykał miejsca w moim ciele, które zwykle bolało mnie bardzo. Ale przedwczoraj… Jednak po kolei. Więc Najdroższy mój dotykał tego miejsca..
„Już dobrze, Maleńka Moja?”
„Tak, Najdroższy…”
Umiłowany pochylił się nade mną jeszcze bardziej, zbliżył Swą twarz do mojej twarzy. I patrzył mi w oczy głęboko. W Jego oczach widziałam troskę.
„Mogłaś sobie zaszkodzić, Maleńka… Tak nie można…”
Patrzyłam w Umiłowanego z bólem serca.
„Nie wiedziałam… Teraz wiem. I więcej nie będę. Przepraszam Cię bardzo, Najdroższy…!”
Umiłowany wziął mnie na ręce, w ramiona i przytulił do SERCA Swego.
„Już dobrze, Maleńka, już dobrze.”
Gładzil mój policzek i włosy.
O czym rozmawialiśmy?
Wymyśliłam sobie, że będę pościć. Dla Umiłowanego mojego. Post Daniela. Same warzywa jeść. Chciałam kilka dni, najlepiej tydz albo dłużej. Ale moja siostra odradziła mi. Powiedziała, ze nie dam rady, i padnę. I żebym spróbowała najpierw jeden dzień. Zgodziłam się. No i cały piątek byłam na warzywach tylko. W dzień czułam się w miarę, bolał brzuch trochę bardziej, ale przyzwyczajona jestem. A wieczorem sie zaczęło. Chore jelita dały znać o sobie… bolało bardzo, jeździło itp itd. Całą noc nie spałam. A wczoraj cały dzień chodziłam (jeździłam) jak śnieta. Zmeczona, obolała i… zła na siebie.
I na tym skończyło się moje poszczenie.
Teraz leżałam w ramionach Najdroższego mojego. Patrzyłam w Jego cudne oczy łagodne pokorne i czyste…
„Nawet poscic dla Ciebie nie mogę!” – szepnęłam z bólem.
„Cierpisz dla Mnie, Maleńka. To bardzo wiele. Ale nie nakładaj na siebie ciężarów i cierpień ponad miarę. Ponad miarę to Ty Maleńka masz kochac, nie cierpieć!”
„Kochać ponad miarę…” – szepnęłam wpatrzona w Umiłowanego.
„Tak. Tańczysz dla Mnie. Taniec to ofiarowywanie cierpienia w miłości i z miłości do Mnie.”
Wtedy rzuciłam się Najdroższemu na szyję.
„Nie chciałam źle! Chciałam poscic dla Ciebie…, bo Ciebie kocham!!!”
„Wiem, Maleńka Moja! Wiem…”
Trwałam przy Najdroższym moim. Wtulona w Niego całkowicie. Tańczylismy bardzo. W miłości.

OBLUBIENICA SERCA NAJDROŻSZEGO

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy mój i ja. Umiłowany cierpial niezmiernie… Ogromnie! I ja cierpialam bardzo. Bardziej niż zwykle. Wtulona, u Jego boku tańczyłam bardzo intensywnie. Dla mojego Maleńkiego… W pewnej chwili usłyszałam cichy jęk, a potem szept:
„Maleńka Moja…”
Natychmiast byłam przy Jego twarzy.
„Najdroższy mój… jestem z Tobą…”
Umiłowany spojrzał mi w oczy z Miłością bezgraniczna.
„Pragnę Cię, pragnę Ciebie… Maleńka!!!”
„Cala Twoja i cała dla Ciebie, Najdroższy!”
Umiłowany uśmiechnął się do mnie promiennie. I osunął się w moje objęcia, w moje ramiona. Najdroższy mój… Oddawal się w moje ręce, był cały dla mnie. I pod Jego ciężarem ja zacząłem opadac, osuwac się, z Krzyża na ziemię. Opadalam powoli, delikatnie, ostrożnie. Jakby ktoś mnie z tyłu podtrzymywal, żebym nie upadła. I potem już siedziałam pod Krzyżem, trzymając w ramionach Najdroższego mojego. Tuliłam Go do siebie. Patrzył we mnie rozpromieniony Miłością. A ja szczęśliwa cała, pochylalam się nad Najdroższym moim z zachwytem i uwielbieniem.
„Mama?!” – wyszeptal Najdroższy promieniejac uśmiechem.
„Tak, Najdroższy mój. Jestem Twoja mama”- szepnęłam wpatrzona w Niego.
Nagle napadły mnie jakieś głosy. Obce i złośliwe. „Za kogo ona się uważa??!! Za Jego Matkę??! A kim ona jest?! Nikim!!!”
Patrzyłam w Umiłowanego mojego, spokojna.
„Jestem Twoja mama. Bo tak powiedziałeś, że rodzę Cię w sercach innych ludzi. Tak powiedziałeś. I tego się trzymam. Ciebie się trzymam, Najdroższy!”
Głosy ucichly, uciekły.
Umiłowany promienial cały, rozczulony bardzo.
„Mama!!!!”
„Maleńki mój!!!” – szepnęłam wzruszona.
I położyłam głowę na SERCU Jego… Otulal mnie Sobą, przenikal mnie niemal fizycznie, przeswietlal. Wchodził we mnie. I ja w Niego wchodzilam. Przenikalam Go.
Znalazłam się w wielkiej swiatłości. Widziałam przed sobą JEGO SERCE. Żywe, bijące SERCE. Miało na Sobie złota koronę. Ukleklam przed Nim w uwielbieniu.
„Kim jesteś?” – spytalo mnie SERCE.
„Ja sługa TWOJA” – szepnęłam z miłością i uwielbieniem.
„Tyś Moja Umiłowana, Oblubienca Moja!”
Patrzyłam w SERCE w zachwycie! W wielkim zachwyceniu!!!! Wtem zobaczylam wielką Hostie. Lśniące blaskiem niezwyklym. Hostia zbliżyła się do mnie i we mnie weszła… Trwalam w uwielbieniu. Ucalowalam SERCE Najdroższe i wtulilam się w Nie całkowicie. Tańczylismy bardzo  SERCE NAJDROŻSZE i ja. Jego oblubienica.

POD RĘKĘ PO MORZU CIERPIENIA

Wpłynęłismy z Najdroższym moim w Morze Cierpienia. W małej łódeczce. Umiłowany wioslowal. Wypłynął na środek Morza. Morze było stalowe szare, a nad nami wisiały czarne, ciężkie chmury. Umiłowany odłożył wiosła i patrzył we mnie z wielką Miłością i zachwytem. I ja w Niego tak patrzyłam. Oniesmielona lekko.
„Najdroższy mój… jeśli czymś Cię wczoraj urazilam, przepraszam. Nie chciałam.”
Najdroższy uśmiechnął się do mnie cudnie.
„Żałujesz czegoś z wczorajszego spotkania, Maleńka Moja?”
„Czy żałuję? Nie. I wiesz, Najdroższy mój? Niczego bym nie zmienila.”
„I Ja nie żałuję niczego, Maleńka. Przejdziemy się?”
„Po Morzu Cierpienia? Chciałabym… Bardzo.”
„Więc chodźmy!” – szepnal Ukochany uśmiechając się tajemniczo.
Wstał z lodzi i pomógł mi wyjść z niej. Kiedy wychodzilam, dotknęłam delikatnie ramienia Najdroższego.
„Nie potargalam Cię wczoraj za mocno?” – spytałam stając na powierzchni Morzu.
„Jednak coś Cię gryzie, Maleńka Moja” – uśmiechnął się Najdroższy, biorąc mnie pod rękę. Szłam z Maleńkim moim pod ręke, po Morzu Cierpienia.
„Gryzie? – uśmiechnęlam się do Umiłowanego – Nie. Tylko wypowiedzialam słowa, które nie sądziłam że kiedykolwiek wypowiem, moje zachowanie też mnie zdziwiło. Nie sądziłam że potrafią tak się zachować…”
Umiłowany spojrzał mi w oczy z miłością.
„Rozwijasz się, Maleńka. Zmieniasz się. I zmieniasz ludzi wokół Ciebie.”
„Ludzi wokół mnie?”
„Twoje Duchowe Dzieci zmieniasz. No popatrz, to Dziecko jak Je prosiłaś o pomoc, owszem pomagalo Ci, ale niechętnie i ze złośliwymi docinkami. A wystarczyło, że Ty Mu kilka razy pomoglas, pokazałas, że jest dla Ciebie ważne, wartościowe i pierwsze biegnie Ci pomóc!”
” Tak! Leci wręcz! Nie muszę nawet prosić! W szoku jestem!”
” Albo drugie Dziecko. Często podnosiło na Ciebie głos. Wystarczylo, żebyś stanowczo powiedziała żeby traktowalo Ciebie poważnie, a potem okazała Mu czułośc i teraz Ono samo Tobie czułość okazuje!”
” Tak… W szoku jestem!”
„Albo gdy prosiłaś inne Dziecko, żeby coś zrobilo dla Ciebie i powiedziało że nie ma czasu a Ty okazałas zrozumienie w tej sprawie. To samo potem przyszlo do Ciebie i powiedziało że zrobi to dla Ciebie i dla siebie, a czas się znajdzie.”
„Tak! W szoku jestem. Bo Ono rzeczywiście jest bardzo zajęte. A jednak mimo to znalazło dla mnie czas!”
„Albo to Dziecko, które często mówi że zazdrości Ci uśmiechu, wczoraj widząc Twój piękny uśmiech, samo się do Ciebie cudnie uśmiechnęlo!”
„Tak! Po raz pierwszy od dawna!”
Najdroższy uśmiechal się do mnie promiennie bardzo.
„I tak mógłbym wymieniać i wymieniać…. O notkach na blogu nie wspomnę. Ile dusz prowadza do Mnie!”
„To TY działasz, Najdroższy!!! To wszystko dzięki Tobie!”
„To prawda, Maleńka Moja. Ale żeby móc działać, potrzebuję Twojego serca, ust rąk, uśmiechu i cierpienia. Ty Mi to wszystko dajesz. Żeby rozświetlic ludzkie serca wystarczy promień. Ty jesteś Moim Promieniem, Maleńka!”
Spojrzałam w Najdroższego z wielką wdzięcznoscia. A ON uśmiechał się do mnie promiennie. Szliśmy razem pod rękę po Morzu Cierpienia.
” Długo już tak idziemy, Najdroższy? Bo mi z Tobą wydaje się że krótko! ”
” Długo idziemy, Maleńka Moja! Już widać plażę, spójrz!”
Rzeczywiście było widać. I w niedługim czasie doszliśmy do plaży. Przy brzegu morza zobaczyłam łódź, którą wpłynęłismy w Morze Cierpienia. Spojrzałam w Najdroższego zaskoczona ogromnie. On chwycił mnie w objęcia, uniósł w górę i zawirował śmiejąc się w głos! Ja też się śmiałam. Potem nakarmil mnie Swoim Ciałem i delikatnie położył mnie na piasku. Zbliżył Swą twarz do mojej twarzy i pocałował mnie. Pocałowal mnie jak Oblubieniec całuje Swą oblubienice. Czule i słodko. Potem wyszeptal mi wprost do ucha:
„Musze zdradzić Ci tajemnice, Maleńka Moja! Ta łódź jest tu tylko dla Ciebie. Ja nie potrzebuje lodzi, żeby wypłynąć w Morze Cierpienia. Chodzę po nim!”
Zaśmiałam się i wyszeptalam do ucha Najdroższego.
„Mogłam się domyślić! Odtąd będziemy razem po nim chodzic. Ja też nie potrzebuje łodzi!”
„Będziemy po nim chodzić, Maleńka Moja!”
„Pod rękę!”
„Pod rękę, Najmilsza!”
Lezalam na piasku przy Morzu Cierpienia a Najdroższy obsypywal mnie pocałunkami…

OBIETNICA

Byłam w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy nakarmił mnie Swoim Ciałem. Tańczylismy bardzo. Najdroższy cierpial niezmiernie, ogromnie. I ja cierpialam bardzo. Klęczelismy pod Krzyżem, klęczelismy przez sobą nawzajem. Umiłowany obejmował mnie z Miłością i tkliwoscia niesamowitą i w tańcu prowadzil. W pewnej chwili przestał tańczyć. Ujął moją twarz w obie dłonie i patrzył mi w oczy głęboko. I ja w Niego tak patrzyłam. Oko w oko. W oczach Umiłowanego pojawiły się łzy…
„Tyś Moja? Tyś Moja?” – wyszeptal Najdroższy.
„Tak, Twoja, Najdroższy!”
„Tyś Moja??!”
„Całkowicie. Twoja!”
„I nie zostawisz Mnie?! Nie opuścisz?!”
„Nie, nie zostawię!”
„Nie opuścisz Mnie, Maleńka?!”
„Nie opuszcze Cię, Najdroższy!”
Wtedy stało się coś dziwnego. Umiłowany odsunął się ode mnie. Oparł się o Krzyż i zaczął głosno łkać… A z Jego ust wydobywaly się pełne goryczy słowa:
„Wiele dusz, począwszy od Piotra, zapewniało Mnie, że są Moimi, że Mnie nie zostawia, nie opuszcza. A gdy przyszła męka, cierpienie, opuścili Mnie, zostawili Mnie! I Ty też Mnie zostawisz! Jesteś taka sama jak inni, harda i pewna siebie!”
Najdroższy mój lkal głośno. A ja patrzyłam w Niego oniemiala. Bardzo mnie te słowa zabolały! Cios prosto w serce! Pochylilam się nad Umiłowanym. Chwyciłam Go za ramiona i przysunelam do siebie. Stanowcza byłam. Widać mój uchwyt był silny bo Ukochany jęknal cicho. Ale nie patrzyłam teraz na to. Przysunelam Go, znów klęczał przy mnie. Ujęłam Jego twarz w obie dłonie. Patrzyłam w JEGO oczy poważnie. A ON patrzył gdzieś w dal. W Jego oczach widziałam wielkie cierpienie. Zbliżyłam swoją twarz do Jego twarzy i mówiłam:
„Najdroższy, spójrz na mnie!”
Spojrzal mi prosto w oczy. Mówiłam dalej bardzo stanowczo i dobitnie:
„Cierpienie rozum Ci odjelo?! Myślenie? Ja harda i pewna siebie?! Jak możesz tak mówić?! Jak możesz?!”
W oczach Najdroższego zobaczylam ogień. Mówiłam dalej:
„Swoje życie Ci oddałam! Swoje serce Ci oddałam! Swoją duszę Ci Oddałam! Wolną wolę Ci oddałam! Cierpienie i grzechy Ci oddałam! Jestem Twoją własnością. I jako Twoja własność mam nadzieję… Nie! Nie nadzieję. Pewność! Jestem pewna CIEBIE! Ze nie pozwolisz mi odejść, że nie pozwolisz mi Ciebie opuścić! Że nie pozwolisz zagubic się Swojej maleńkiej Perełce! Nie pozwolisz, prawda?!!!”
Najdroższy patrzył we mnie z Miłością nie do opisania… Ja wciąż trzymałam Jego twarz w obu dłoniach.
” Nie pozwolisz, prawda??!! Nie pozwolisz Najdroższy???!!!”
” Nie pozwolę, Najmilsza Moja! ”
” Nie pozwolisz?!”
” Nie pozwolę!”
” Obiecujesz?!”
” Obiecuję!”
Siły nagle mnie opuściły. I wycieńczona opadłam w Umiłowanego mojego. Najdroższy mój bardzo delikatnie i z czułością wielką jakby dotykał czegoś dla Niego najcenniejszego w kosmosie, wziął mnie na ręce, w objęcia i przytulił do SERCA Swego. Mocno tulil mnie. Odpoczywalam w Ramionach Umiłowanego, nabieralam sił. On patrzył we mnie Swym cudnym, pełnym Miłości spojrzeniem. Uśmiechałam się do Niego radośnie i On uśmiechał się do mnie.
„Jesteś bardzo odważna i dzielna. Umiesz walczyć o siebie, Maleńka Moja!”
„Ty mnie uczysz, Najdroższy mój!”
„I znasz swoją wartość, Perlo Moja!”
Uśmiechnęłam się do Umiłowanego mojego.
„Ty jesteś moją jedyną wartością, Najdroższy!!!”
Otulal mnie Sobą, zamykal mnie w Sobie. Rozplywalam się w JEGO Miłości… Tak!!! W Otchłani Męki Umiłowanego mojego rozplywalam się w JEGO Miłości.

SZATA

Obudziłam się. Obolała, cierpiąca bardzo zmęczona i bez sił. Obudziłam się więc i od razu poczułam że jestem w ramionach Najdroższego mojego. W Jego dłoniach. Otulona Miłością.
Lezalam na SERCU Maleńkiego… Nie widziałam Go, bo z zamkniętymi oczami leżałam, nie miałam siły żeby podnieść powieki i otworzyć oczy. Nie widziałam Najdroższego mojego. Ale czułam Jego ramiona, Jego przytulenie. I słyszałam bicie JEGO SERCA. Nagle usłyszałam cichy jęk… wzdychanie. „Umiłowany cierpi bardzo, a ja nie mogę Go nawet pocieszyć!” – pomyślałam.
„Najdroższy mój… Najdroższy, jestem z Tobą” – wyszeptalam ostatkiem sił.
„Wiem, Maleńka Moja. Wiem!” – usłyszałam ciepły, pełen Miłości głos Umiłowanego mojego. I pod powiekami zobaczyłam dwa serca. Najdroższego i moje serce. Szeptały czule do siebie:
„Zatańczymy, Najdroższe moje?”
„Tak, Moje Maleńkie!”
I serca zaczęły tańczyć. SERCE przy sercu. Pięknie! Miłość sama… Serca otulaly się wzajemnie, przenikaly, były dla siebie… Patrzyłam na ich taniec z zachwytem! Patrzyłam i rozmyślalam….
Jakiś czas temu usłyszałam w konferencji albo w homilii o. A. Szustaka, że Jezus na Krzyżu wisiał nagi. Że opaskę na biodra „nałożyli” Mu potem artyści, żeby zakryć wstyd. Ale na Krzyżu Jezus był całkiem nagi. Tak w tamtym czasie krzyżowano zbrodniarzy.
Była to dodatkowa kara.
Nagi… ogołocony ze wszystkiego. Obniżony. Żeby zakryć mój wstyd, mój grzech. Upokorzony…. „Ogolocil Samego siebie przyjawszy postać sługi”. Stał się niewolnikiem, aby mnie z niewoli wyzwolić… Nagi… Najdroższy mój. I przyszło mi na myśl że ja pragnę  Go okryc. I w jednej chwili uświadomilam sobie, że ja też jestem naga. Że nie mam nic swojego, że wszystko co mam dostałam od NIEGO! Jedno jest tylko moje własne. Grzech.
Tak rozmyślalam. I doświadczalam w sobie Otchłani Męki. Przejmującego osamotnienia i pustki…
„Nie mam czym Cię okryc, Najdroższy…” – szepnęłam z bólem serca.
„Okrywasz Mnie miłością, Maleńka Moja!! A i Ja Ci będę Okryciem! Szata Godowa, Szata Wesela!”
Lezalam zdumiona. Umiłowany mówił dalej:
„Jak teraz doświadczaaz Mojej Męki, cierpienia i pustki tak też doświadczysz Mojej radości i szczęścia i chwały!”
„Najdroższy…”
Lezalam z zamkniętymi oczami. Pod powiekami zobaczyłam Najdroższe SERCE Umiłowanego mojego. Z Jego Rany wyszła bielutka Hostia i weszła we mnie. Trwalam w uwielbieniu. Najdroższy mój tulil mnie mocno do SERCA. Tańczylismy bardzo.

PUKAJ…

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki Umiłowanego mojego. Najdroższy cierpial niezmiernie. Ogromnie… Ja cierpialam troszkę mniej niż zwykle. Ale byłam zmęczona i nie miałam sił. Wokół nas było ciemno i szaro i zewsząd zionelo przejmujacym bólem i pustką i smutkiem. Tańczylismy. Najdroższy obejmował mnie z Miłością i tkliwoscia i tulil do SERCA Swego.
„JA jestem Źródłem Życia. Jeśli pragniesz, pij ze Mnie, czerp ze Mnie, Maleńka Moja!”
„Pragnę!”
„Pij więc, Maleńka!”
Przytulił mnie jeszcze bardziej do SERCA Swego, przyłożył moje usta do Rany. I… piłam! W ustach czułam niewypowiedziana słodycz, zmęczenie miało a siły wracały.
Umiłowany napoil mnie, nakarmil Swoim Ciałem. Zbliżyłam swoją twarz do Jego twarzy. Ucalowalam Umiłowanego mojego i wpatrywalam się Niego z miłością i wdzięcznością,…
„Dziękuję Umiłowany!!! Ty wiesz czego mi potrzeba!”
Uśmiechnęłam się do Niego radośnie i dodałam:
„Całe moje życie jest Wielkim Postem, oczekiwaniem na Zmartwychwstanie w Tobie!”
„Przychodz do Mnie i pij ze Źródła Życia a będziesz zmartwychwstawac codziennie!” – Umiłowany uśmiechnął się do mnie promiennie bardzo.
„Dobrze, Najdroższy. Dziękuję!!!“
I uśmiechałam się do Niego najpiękniej jak potrafilam.
” Uwielbiam Twój uśmiech pod którym skrywasz cierpienie, Maleńka! ”
Uśmiechalam się do Najdroższego radośnie.
” A wiesz, Umiłowany? Jedno z moich Duchowych Dzieci wczoraj znowu zdziwilo się, że ja cała obolała bardzo a ciągle uśmiechnięta. Często się dziwi i mówi ze mi zazdrości. Nie wiem czego miał zazdrości…”
Umiłowany spojrzał mi w oczy przenikliwie, z Miłością wielką.
” Mnie Ci zazdrosci, Maleńka Moja. Mnie w Twoim sercu Ci zazdrości!”
„Ciebie??! – zdumialam się – jak można Ciebie zazdrościć…”
„Jak widać można…”
„Ale Ono dużo się modli. Często widzę jak czyta różne modlitwy.”
„Właśnie, czyta.. Modli się wargami, a sercem…”
Najdroższy nie dokończył. Nie musiał. Zrozumiałam.
„Najdroższy mój… proszę, pukaj do serca mojego Dziecka. Może kiedyś w końcu Ci otworzy… Pukaj… Proszę!!!!”
„Pukam i będę pukał, Maleńka Moja!”
„Dziękuję, Najdroższy mój! Bardzo dziękuję!!!”
Umiłowany uśmiechał się do mnie cudnie, promiennie bardzo. I ja uśmiechałam się do Niego. Tańczyliśmy bardzo.

JAK ANIOŁ W OGRÓJCU…

Wisieliśmy na Krzyżu w Otchłani Męki. Najdroższy mój i ja. Umiłowany cierpial niezmiernie… Ja też cierpialam, bardzo. Obejmowałam Najdroższego mojego, a On tulil mnie do Siebie z Miłością.
„Zatańczymy, Najdroższy mój?” – spytałam wpatrzona w Maleńkiego.
„Maleńka Moja, chyba nie dam rady. Sama zatańcz, proszę” – wyszeptal Najdroższy patrząc mi w oczy.
Już chciałam powiedzieć że „Dobrze” i zatańczyć sama. Ale nie powiedziałam.
„Ja jestem z Tobą, Najdroższy mój! I Ci pomogę! Spróbujemy, proszę!”
„Dobrze, Maleńka Moja! Spróbujmy. Zatańczmy!”
Objęłam mocno Najdroższego mojego. I zaczęliśmy tańczyć. Umiłowany opierał się o mnie, raz po raz osuwając się.
„Nie dam rady, Maleńka Moja!”
„Dasz radę, Umiłowany! Dajesz! O! Patrz! Jak pięknie!!! Cudnie tańczysz, Najdroższy! Dasz radę! Wierzę w Ciebie!”
Umiłowany spojrzał we mnie dziwnie, uśmiechając się tajemniczo. Za chwilę znów jakby osłabl, tak że musiałam Go podnosić.
„Zobacz, Maleńka nic Mi nie wychodzi! Jestem do niczego. I taki brzydki!”
„Ty do niczego??! Ty brzydki???! – zawołałam oburzona – Piękny jesteś!!! Przepiękny!!! Najpiękniejszy! Najcudniejszy!!! I jesteś do wszystkiego!!! O, spójrz! Jak pięknie tańczysz! Pięknie, Najdroższy! Teraz czekaj, pomogę Ci… O, tak! Bardzo pięknie, Maleńki mój! ”
Umiłowany jakby się znów tajemniczo uśmiechnał. Po chwili jednak osłabł całkowicie… Wzięłam na ręce Umiłowanego mojego, tuliłam Go do serca i tańczyłam. Z Najdroższym moim w ramionach. Tańczyłam.
” Mój Przecudny, mój Przepiękny… „-szeptałam wpatrzona w Umiłowanego z miłością i uwielbieniem. On patrzył we mnie z ogniem w oczach. I… nagle zeskoczył z moich objęć jak młody jeleń! Pomyślałam że siły Mu chyba wróciły…
„Dość tego!!!” – zawołał Najdroższy z ogniem. Cały był Miłością. Ogniem Miłości.
„Dość tego!!!”- wołał.
Stałam oszołomiona! Zdumiona do głębi serca… Nie widziałam co się dzieje! Umiłowany stanął naprzeciw mnie i patrzył we mnie z zachwytem nie do opisania słowami…
„Perlo Moja Umiłowana!” – szeptał całując moje ręce… Potem ukląkł przede mną… W szoku byłam…. Uklękłam przed Nim. Klęczelismy przed sobą nawzajem. Ukochany ujął moją twarz w obie dłonie i patrzył we mnie… Płonący cały…
„Wiesz dlaczego tu jesteś, Maleńka?! Wiesz dlaczego tu ze Mną jesteś?!”
„Nie… ale to dla mnie zaszczyt że mogę tu z Tobą być…”
„Jesteś tu, bo kochasz Mnie. Czystą Miłością! Czystą miłością Mnie kochasz! Pozbawioną pychy i egoizmu! Czy wiesz co przed chwilą dla Mnie zrobiłaś?!”
Poklwalam przecząco głową, oszołomiona.
„Zrobiłaś dla Mnie to co Ja robiłem dla Ciebie przez lata. Podnosilas Mnie pomagałas, podtrzymywalas na duchu, dodawalas, Mi otuchy, pocieszalas, tuliłaś do serca, przekonywałas o Moim piękne!!! Byłaś cała dla Mnie!”
„Jestem cała dla Ciebie, Najdroższy mój..”
Umiłowany nakarmil mnie Swoim Ciałem i znów ujął moją twarz w Swe dłonie. I pocałował mnie… Słodko. Jak Oblubieniec całuje Swą oblubienice.
„Pocieszasz Mnie jak Anioł w Ogrojcu. Tak… Jesteś Moim aniołem, Maleńka Moja!”
„Pragnę, Najdroższy….”
Rozejrzałam się dookoła… Kwiaty, które przedwczoraj zakwitły, dzisiaj znowu zapaliły się światłem i kolorami. Ale tym razem ich światło nie raziło oczu, nie przeszkadzalo, nie raniło. Przeciwnie. Było dla mnie ukojeniem i odpocznieniem. Patrzyłam w Najdroższego mojego szczęśliwa cała i oszolomiona Jego Miłością i tkliwoscia… Klęczelismy przed sobą nawzajem. Tańczylismy bardzo, w Otchłani Męki. W Miłości.